Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pcos miatt terhesség alatti...

Pcos miatt terhesség alatti görcsölés?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok, több hete görcsölök és szinte mindig valamelyik oldalt a petefészeknél, hallottam olyat, hogy a ciszták nyomódnak szét. Másnak is van ilyen tapasztalata?
2019. márc. 15. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom pcos-ben hogy van, de nekem ciszták nélkül (illetve a sárgatest cisztám megvolt, de más nem) is sokat fájtak a petefészkeim.
2019. márc. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A sárgatest ciszta (hülye egy név neki, mert ez igenis jó dolog) majdnem az első trimeszter végéig növekszik és szúr, nyom. Merthogy sok-sok centiméteres lesz. Ez termeli a progeszteront, amíg át nem veszi a méhlepény a termelését.

A másik oka, hogy a szalagok nyúlnak odabent. Még ha te nem is látod kívülről, de a méhed nő, és ez sok furcsa,feszítő, fájó érzést eredményez.

2019. márc. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én is pcos vagyok.. nekem is voltak enyhébb görcseim de nekem nem mondtak hogy a cisztak miatt volt csak hogy ez normális .... viszont az tény hogy az egyik ultrahangos vizsgálaton mikor megnéztek nem volt már egy sem ... bár az tudni kell egy évvel a teherbe esés előtt dietaztam, fogytam, metformint kezdtem el szedni , így kb 5 hónappal mielőtt terhes lettem nőgyógyász megnézte és akkor már tisztult ezért is eshettem teherbe mivel ezelőtt tele volt mind a kettő és kb 5 éve próbálkoztunk már a babával sajnos sikertelenül.... de végre sikerült :) ha nagyon görcsolsz azért a biztonság kedvéért nézesd meg magad
2019. márc. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pcos sose volt cisztám se de hasonlókat érzek még most a 12 hetesen is. Ultrahang után meg mikor megvizsgált az orvos hazaérve fájt is a petefészkemnél. Ilyenkor a pihenés segít
2019. márc. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!