Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudja a nőgyógyász...

Hogyan tudja a nőgyógyász megállapítani a méhszáj helyzetét?

Figyelt kérdés

13 hetes vagyok. Ma voltam az orvosnál. Az egyik ujjával felnyúlt a másik kezével meg nyomkodta a hasam. Ilyenkor mit érez? Hogy érzi hogy minden rendben?

És beírta a kiskönyvembe hogy bv 3000 tehát teljesen zárt méhszáj. Ezt hogy érzi kézzel?

Köszönöm



2019. márc. 19. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%

Terhesseg alatti huvely mehszaj vizsgalat elavult karos felesleges

Ott az uh nem kell turkalni

2019. márc. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Engem is így vizsgált meg 12 hetesen, nekem azt írta a papíra hogy férfi ökölnyi a méh.
2019. márc. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

#1-es, hasi UH-n nem látszik a méhszáj teljes hosszában, jó esetben a méh felől induló esetleges tölcséresedés látszik, ha látszik. A méhnyak állapotát, teljes hosszát hüvelyi UH-val lehet megnézni/mérni. Kézzel pedig a zártságot.


Szóval annyival javítanálak, hogy az újabb protokoll az, hogy rutinból, panasz nélkül már nem turkálnak, de rendesen megvizsgálni, hogy van-e gond a méhnyakkal, méhszájjal, azt csak "turkálva" lehet, akár kézzel, akár hüvelyi UH-val.

2019. márc. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Meg egyébként is ha korrai még a terhesség akkor is hüvelyi uh-gal nézik meg az az turkálnak bennünk
2019. márc. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Hát igazából úgy ahogy a kezeddel bármit ki tudsz tapogatni a sötétben. Érzi a teljes méhszájat, hogy nincs felpuhulva és zárt. Alakja, nagysága, konzisztenciája, felszíne, mozgathatósága és az esetleges fájdalom mind fontos információval szolgálnak. A külső kéz a méhet és a függelékeket tapogatja. Gyakorlott orvos már könnyen megállapítja, hogy mi a helyzet, van-e baj, van-e teendő.
2019. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Elavult barbar szokas a kezi vizsgalat semmi szugseg ra

Ezt a WHO mondja nem en.

Nyugaton mar sehol nincs kezi vizsgalat es huvelyi uh is csak ha nagyon muszaly

2019. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem még mindig kézzel nézi az orvos.
2019. márc. 20. 21:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyébként engem miért kellett lepontozni? Teljesen mindegy mit mond a WHO, én csak a kérdésre válaszoltam, megjegyzem helyesen mert egyetemen ezt tanítják...
2019. márc. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Mert azxegyetem szent magyar tananyag 1960 megirva eredeti kiadas

WHO buszke magyar tesz ra o jobban tudja 1960 oskovulet anyagbol mikor meg uh sem letezett

Ertheto

2019. márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem "szent magyar" vagyok, meg "büszke magyar", bármit is jelentsen ez, hanem negyedéves orvostanhallgató, aki a 2017-es kiadású legfrissebb Papp Zoltán féle szülészet-nőgyógyászat tankönyvből, valamint elismert professzoroktól, szakorvosoktól tanul egyetemi szintű, megalapozott és up to date információt. De bizonyára neked van igazad, aki két mondatot nem bír leírni értelmesen.
2019. márc. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!