Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A császár vagy a hüvelyi...

A császár vagy a hüvelyi szülés szerinted könnyebb? Kérlek csak akkor válaszolj ha mindkettőben volt részed.

Figyelt kérdés
En meg csak hüvelyi úton szültem, nagyon félek a csaszartol, mem szeretném kiprobalni. Kíváncsi lennék mások véleményére is.
2019. márc. 21. 20:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%
Első szülésem hüvelyi volt, 8 óra kegyetlen vajúdás után kitolásnál vágtak is, szakadtam is. Rettenetes élmény volt az egész, nehezen épültem fel. Egy hónapig a pisit sem tudtam néha visszatartani. De akkor azt hallottam mindenhonnan, hogy a császár ennél rosszabb. Ezért a másodikat újra hüvelyi úton terveztük. Itt már 13 órát vajúdtam miután sürgősségi császár lett belőle. A műtét egyáltalán nem fájt, utána sem volt vészes. A harmadiknál már kihagytam a vajúdást is hálistennek, programozott császárom volt, erre a szülésemre legalább örömmel gondolok vissza. Most sem fájt és ismét hamar felépültem.
2019. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#9, akiktol en olvastam kommentet, altalaban a vajudast tartottak kemenyebbnek, a kitolasnal sokan egyaltalan nem ereztek fajdalmat, nalam is igy lett, a vajudashoz kepest a kitolas szo szerint semmi nem volt, a gatmetszes volt nagyon rossz, azt az egeto erzest a mai napig fel tudom idezni.
2019. márc. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%

Az én ismeretségi körömben aki mindkét módon szült, mindenki azt mondta, hogy a császár jobb és, hogy nem mindegy, hogy utána a hasad fáj vagy ott lent...

Én simán szültem, borzasztó volt a vajúdás. A kitolás azért nem olyan borzasztó, mert az már felüdülés, hogy itt a vége! Utána viszont hetekig szenvedtem, ülni, állni alig tudtam, nem beszélve a wc-zésről. Ennek ellenére inkább simán szülnék újra, ez a természetes! De a lényeg, hogy minden rendben legyen, mindegy melyikre kerül sor.

2019. márc. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
12 ez megnyugtató, lehet hamarosan én is megtapasztalom, 8-9 voltam.🙂
2019. márc. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
61%
1 sima szülés! 3 császár... A három császár nem volt olyan kimeritő meg terhelő mint a sima szülés..
2019. márc. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
90%
10-es vagyok. Mi a baj a válaszommal? Hogy nekem lelkileg jobb volt a hüvelyi? Az miért is baj? Vagy hogy nem fájt a szülés? Valaki itt nagyon rosszindulatú!
2019. márc. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Első hüvelyi, indított, toxémia, nagyon gyors volt, borzalmasan fájdalmas, halálfélelem, óriási trauma. Második ikrek, császár HELPP-szindróma miatt, de egyébként is az lett volna, túlélhető fájdalom, gyors felépülés, sokkal szebb élmény.
2019. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!