Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esélye h down...

Mennyi az esélye h down szindrómás lesz? 13hkm Orrcsont rövidebb, többi lent

Figyelt kérdés

Szerdán voltam vizsgálaton, ott mindent rendben más volt csak az NT nem tudták megmérni mert nem úgy fordult. Vissza hívtak péntekre azaz mára.


Most sem tudták az NT Nyaki redőt megmérni mert nem úgy feküdt, viszont az Orrcsont: hypoplasias

Ami elvileg rövidebb és elküldtek genetikai vizsgálatra. Ajánlották Pécset mert ott sokkal fejlettebb a gép mint itt.


Volt valaki hasonló helyzetben?

Mennyi az esélye, hogy tényleg beteg lesz a kicsi? ☹️



2019. márc. 22. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nyugodj meg, ez a legfontosabb. Nyilván nagyon alaposak akarnak lenni az orvosok, DE tévedhetnek és tévednek is! 3 lányom van, engem is halálra rémítettek a középsőnél, az Istenhegyi Klinikán kötöttünk ki végül. Soha nem fogja senki azt mondani, hogy 100%, hogy egészséges lesz a kicsi, mert mindig ott a hibázás lehetősége, rettegnek a bírósági eljárásoktól. Nekem az ultrahangos vizsgálatokon mást mértek délelőtt a kórházban, mást délután a magánrendelőben... A nagylányom óvónőjének megmondták, hogy down szindrómás lesz a gyereke, végig idegeskedte a 9 hónapot, majd a kezébe adtak egy makk egészséges kislányt. Fel a fejjel, bízz benne, hogy minden rendben lesz, én nagyon drukkolok!
2019. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én erre semmit sem alapoznék. Eleve fura nekem, hogy elmész genetikai UH-ra és a legfontosabb dolgokat ha nem látják akkor annyiban hagyják.

Az én babám folyamatosan a hátát mutatja minden UH alkalmával, de ha valamit nem tudnak lemérni, akkor addig tornáztatnak amíg be nem fordul a megfelelő szögbe.

Inkább menjetek el egy jobb UH-ra, de nem izguljatok a mostani eredményeken, mert nekem úgy tűnik a doki is letojta, hogy mit lát vagy nem lát.

2019. márc. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De ott van a hasi uh is, ha nem látják hüvelyin. És nyilván akkor másik szögből látszik. Ha legközelebb mész egyél valami édességet uh előtt, nekem bevált és felpörgött tőle a baba.
2019. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben csináltatnék Prenatest-et. Az világosan megmondja, hogy beteg-e, vagy sem. 6 munkanapon belül meg is van az eredmény.

A környezetemben két ismerősnél is volt Down-gyanú:

Egyikőjüknél 4mm feletti tarkóredő + nagyon rossz kombinált teszt volt. Az ország egyik legjobb genetikai UH-a szerint beteg a baba. Amniocentézisből kiderült: egészséges. Azóta 7 éves, minden rendben vele.

Másikuknál tökéletes tarkóredő és kombinált teszt, UH-on orrcsont sejthető, hipoplasia-s. Mindenki egészségesnek mondta a babát, de a biztonság kedvéért előírták az amniocentézist, az orrcsont miatt. Kiderült: beteg a baba; Down-sy.-ás. 23. héten volt a terhesség megszakítás.

2019. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megnézték szerdán és ma is hüvelyi és hasi ultrahanggal.

De nem úgy feküdt h a nyakiredőt lássák.

Meg elvileg az Orrcsont "kisebb"

Mindenképp megyek majd magánba is hogy megnyugodjak de ezek után mindig bennem lesz a para...:(

2019. márc. 22. 13:47
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Én sem értem a dokit hogy egy genetikai ultrahangot hogy tud úgy “befejezni” hogy nem mer le mindet pontosan ! Nekem több mint 40 percig tartott ... a Baba pont aludt, de a doki nem hagyta annyiba így hat felkeltettük ... és tökéletesen le tudott mérni mindent !


Szóval szerintem ne aggódj , kombinált vertesztet csinaltattal? Mert ha azt igen akkor kb felesleges a prena egyenlőre !

2019. márc. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Prena teszt. Ha nem akarsz 9 hónapot idegeskedni. Nagyon sokmindenre szűr. 3 terhességemben ilyent csinaltattunk mert a másodikban leamortizaltak az akkor még létező afpvel.
2019. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pécsett ma tökéletesek lettek az eredmények hálistennek :)
2019. márc. 25. 17:45
 9/9 Fiatallányka ***** válasza:

Örülök hogy minden rendben van!

Boldog babavárást! ☺️


31 hkm

2019. márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!