Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 18. Héten hematómàt talàltak...

Ildi32 kérdése:

A 18. Héten hematómàt talàltak a méhlepény tetejénél; amikor erőteljes vérzéssel bekerültem a kórházba. Most a 20. Héten vagyok. Nektek meddig tartott hematóma után a barnázás?

Figyelt kérdés
Két napig volt erőteljes vérzésem; és 11-12 napja barnázok. Magnerotot; vastablettát; cleaxen-t kapok.
2019. márc. 25. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy 2-3 hétig is.
2019. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!

Én jelenleg 17 hetes vagyok. 14 hetesen bekerültem a kórházba,kisebb vérzés miatt. 2 napot voltam bent,de az orvosok nem tudták megállapítani a vérzés okát. Haza engedtek,de fekvésre "ítéltek". Most,mikor voltam a 17 hetes UH-n látta a dokim,hogy van egy hematómám :/ Én persze nagyon megilyedtem,de nyugtatott,hogy kicsi,ne aggódjak,majd felszívódik. A héten 2x is meg nézte UH-n,de mondta,hogy nem változott a mérete. Szedjek magnéziumot és rutascorbin-t meg persze pihenjek! Mondtam neki,hogy egész héten barnáztam,hol erősebben,néha pedig semmi nem volt!! Volt,hogy reggel barna pöttyre ébredtem,de napközben semmi. Ma pl: reggel óta tart,kivéve a délutáni időszakot. Azt elfelejtettem megkérdezni,hogy mennyi a kiürülés ideje meg mennyi idő után szívódik fel? Amíg nincs vérzés és erős görcs ne aggódjak.... De engem ez sem nyugtat!

Bár bennem van a félsz,de nagyon bizakodó vagyok!!!!

Nálad elmúlt a barnázás???

Remélem jól vagytok :)

2019. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem előlfekvő lepényem is volt; olyan ami teljesen fedte a méhszájat. Az orvosok azt mondtàk reménykedjek hátha felnő. Vagy vagy. Szerencsére felnőtt a méhszájtól. 23 hét 3 naposan csináltàk a következő ultrahangot; akkor már a lepény 3 cm-re felnőtt a méhszájtól. A mai napig barnázok; mert a méh mellső falán; van egy másfél cm-es szervült hematóma; de azt mondtàk az orvosok ne aggódjak ez már hamarosan felszívódik. Kerek öt hetet voltam kórhàzban; a 23 hét 3 napos ultrahang után engedtek haza; mert a lepény felnővése által megszűnt az életveszély; hogy bármikor elvérezhetek; mert leszakadhat. Most màr csak naponta van egy-két barna maszat; tényleg fokozatosan szűnik meg a barnàzàs.

Veled mi a helyzet 2. vàlaszoló?

24 hetes kismama

2019. ápr. 21. 09:30
 4/7 anonim válasza:

Szia :)

Képzeld már 4 napja semmi barnázás!! Nagyon reménykedem,hogy tényleg múlóban van! Sajna UH-ra legközelebb csak máj.14.én megyek. Addig várok és reménykedek,hogy semmi nem lesz!

Neked szigorú pihenést javasolt a dokid?

Ezek után, ha ez elmúlik, remélem nem lesz semmi,ami miatt idegeskedhetek...Bizakodó vagyok,mert ez a 4.terhességem (az előző terhességeimnél 2 magzat elhalt,a 3.pedig 99%down-szindrómás volt,így nem tartottuk meg) és neki egészségesen meg kell születni!!!

A pihenést néha nem tudom betartani,tiszta depis leszek tőle...próbálom magam lefoglalni,de olyan vagyok,hogy ha nem kell csinálnom semmit sem,akkor is kitalálok valamit és megyek,pörgök :) Szerintem életemben nem pihentem ennyit,mint most a 19 hét alatt.

Ti hogy vagytok?

Örülök,hogy nálad is múlóban van már!

2019. ápr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnálom; ami a babáiddal történt. Hányadik héten haltak el?

Bízom benne; hogy ezzel a terhességeddel minden rendben lesz.

Nekem azt javasolták pihenjek sokat; mert így nagyobb eséllyel kihordom a terhességet. Én be is tartom, mert mi meg 6 év meddőség; egy 8.hetes magzat elhalás után jutottunk el eddig.

Sajnos sokan vannak a környezetemben; akik több alkalommal is munka mellett elvetéltek és utàna a következő terhességüknél sokat pihentek inkább. Akkor már babát szültek; sajnos sokan nem komplikációmentesen; de a végeredmény a lényeg. Én is örök mozgó csaj voltam; de az előző magzatelhalás engem megváltoztatott és az ismerőseim rossz tapasztalatai is.

Mások meg megszokott munkatempó mellett kihordjàk a terhességet. Nem vagyunk egyformák.

Majd írj mi volt az ultrahangon.

Valószínűleg neked is szervült; felszívódott a hematóma; az esetek többségében már a barnazás is a hematóma felszívódásának a jele. (A kórházban kérdeztem az orvosokat erről.)

Nekem több orvos is a következőket mondta az ultrahangozásról:-ha nincs panasz felesleges az állandó ultrahangozgatás. Pl. Vérzés; vagy vmi mas panasz.

-Bőven elég 4-6 hetente ultrahangozni az a sok ultrahang se jó se a kismamának, se a picinek.

2019. ápr. 25. 14:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Napok óta nálam se jelentkezett a barnàzàs.
2019. ápr. 25. 14:13
 7/7 A kérdező kommentje:
Tehát én kb. 5 hét 3 napig barnàztam; sokat pihentem és imádkoztam; hogy szívódjon fel; illetve hogy nőjön fel jó helyre a méhlepény. A méh növekedésével felnőtt a méhszájtól a lepényünk.
2019. ápr. 25. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!