Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyi magneziumot szedtek?

Ti mennyi magneziumot szedtek?

Figyelt kérdés

Nekem viszonylag sokat kemenyedik a hasam es magneziumtol mindig elmulik, de mar igyis 2-3ezeet szedek nap(orvosutasitasara). Lehet ennel tobbet? Ti mennyit szedtek?

24hkm


2019. márc. 25. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Nekem amikor nagyon rossz, akkor mondta a dokim hogy magnerotbol szedhetem duplaval is napi 3x :)
2019. márc. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Nekem pont ma mondta a doki hogy 3x2 is nyugodtan szedhetem.
2019. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Garamvolgyialexa ***** válasza:
31%
3×2 :)
2019. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tul sokat veszel be, azt onnan latod, hogy hasmenest csinal, mas mellekhatasrol nem tudok, illetve nekem lentebb vitte a vernyomasom (vernyomascsokkento hatasa is van, de van, akinek ugye ez meg jo is). Nem mindegy az sem, mennyire hatekonyan felszivodot szedsz. Nekem a sima magnezium-carbonatbol akarmennyit szedtem, nem ereztemsemmi valtozast, a magnesii citricibol 3x1tablettatol hasmenesem lett, a Magnerotbol 1 jo volt, ezeket az elso gyerekemnel szedtem, akivel a 17. hettol kezdve voltak kemenyedeseim (39+5-re szuletett).


Most a 4-6. het kozott szedtem Magnosolvbol 1 tasakkal, ennek elvileg nagyon jo a felszivodasa, de nem ereztem, hogy barmit segitett volna, a vernyomasom viszont igyis nagyon lent van, ezert abbahagytam (es jobb lett azota).

2019. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Semennyit sem szedtem.

34 hkm

2019. márc. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igyál magnosolvot,abban van a legtöbb magnézium.Én napi 1-2 tasakkal ittam.
2019. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26 hetes vagyok és rendszeresen semennyit sem szedek, csak akkor ha néha megerőltetem magam és picit begörcsölök. Ez eddig kb 3x fordult elő, szóval nem vészes.
2019. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3x2 magnesi citriciit szedek ez a max. dozis en is ugy tudom amit lehet
2019. márc. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

Kérdező, vedd figyelembe, hogy a teljes tabletta tömegének csak töredéke a magnézium. Ha 2-3 ezer mg-ra gondolsz, ez a magnéziumvegyület tömege, nem a tiszta magnéziumé.

Ha össze akarod hasonlítani a tiédet mások magnéziumadagjával, akkor tudni kell, hogy Te MILYEN készítményt szedsz. Mert a különböző készítményekben eltérő mennyiségű tiszta magnézium van.

Tiszta magnéziumból akár 1000-1200 mg-ot is szoktak ajánlani a nőgyógyászok panasz esetén.

Ennyi tiszta magnézium van

- 3 tasak Magnosolvban vagy

- 28 db Magnerot tablettában vagy

- 18 db magnesii citrici tablettában vagy

- 21 db MagneB6 tablettában vagy

- 5 db Aldi/Lidl magnéziumos pezsgőtablettában

2019. márc. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!