Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A bölcsibe elfelejtettek...

A bölcsibe elfelejtettek szólni, hogy hányás hasmenés vírus van?

Figyelt kérdés
39+2 napos terhes vagyok, akármikor megindulhat a szülés. Tegnap bementem a lányomért a bölcsibe és éreztem a tömény kakaszagot bölcsi egész területén. Rá is kérdeztem, hogy mi történt. Mikor mondták, hogy hányás hasmenős vírus tombol a bölcsibe, és minden kisbabást kiértesítettek, hogy inkább ma ne hozza be a nagyobb gyereket, kiakadtam, hogy nekem nem szóltak. És mára kiderült elkapta a lányom is... Imádkozom, hogy ne kapjam el tőle, vagy ha el is kapom, túl legyek rajta mire szülök. Mit lehet tenni, hogy ne fertőződjek meg azonkívül hogy állandóan kezet mosok? Nagyon félek.😟
2019. márc. 26. 08:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sok C vitamin!! :)
2019. márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ok, köszi!
2019. márc. 26. 08:41
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

C vitamin, probiotikum-valami jó ami prebiotikumot is tartalmaz meg D vitamin.

Az ilyenek a széklettel terjednek, kakis kézzel összefogdosol mindent.


Kézmosásnak ebben az esetben csak ugy van haszna, ha fertőtleníted a csapot, a kilincset, a szappan nyomóját. Domestossal. Mindent amihez kézmosás előtt hozzáérsz. Különben adsz a sz.nak egy pofont.

És természetesen fertőtlenítős a kézmosód-ezt patikában tudsz venni.

2019. márc. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
És mindezt 1 hónapig mert 1 hónapig üríti a bacit/vírust. Úgyhogy ha 39 hetes vagy még érkiteni fogja a picurt is.
2019. márc. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek. A legnagyobb elővigyázatosság mellett is, szinte kiz@rt, hogy nem ess át rajta. Kb. másfél hónapja estünk át mi is. Pont a szüleimnél voltunk, mikor nálam kezdődött. Anyukám azonnal hozta a Domestost, és az egész fürdőszobát átsuvickolta. Elkapta ő is és a férje is. Nálunk is a pici kivételével, aki akkor még csak 2 hónapos volt, átment mindenkin. A baj az, hogy sajnos a levegőben is terjed a vírus, így hiába minden suvickolás. A jó hïr, hogy kb. fél nap alatt lecseng.
2019. márc. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb ilyen hasmenéses betegségnek 2-3 nap a lappangási ideje, vagyis hiába kezdesz fertőtleníteni, miután kijött valakin, már rég elkaphatta tőle bárki. Amúgy nem elég a csapot suvickolni, sokkal valószínűbb, hogy a fürdőszobában kapod el, ahol a fürdőkádban, zuhanyzóban a kakis fenekét mossa mindenki, és a víz fröcsög mindenfelé.
2019. márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Meg a hanyasbol is kerulnek bacik a levegobe, kb eselytelen, h megelozd, ha erintkeztel vele.


En most voltam vele korhazban 15 hetes terhesen, 2 napig szinte megallas nelkul hanytam, szinten a gyerek hozta haza a bolcsibol, szerencsere o hasmenessel meguszta, nekunk se nagyon szoltak, pedig tudom, h mas szulok is elkaptak...

2019. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

mikor elkaptam 1 éve, fiamnak megelőzésképp biogaia adtam...rajta kívül mindenki lebetegedett

esetleg egy próbát megér, és még a lányod is hamarabb túlesik rajt, ha adod neki is

2019. márc. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, 15 hetes terhesen még elmegy, de el lehet képzelni hogy milyen jó lehet úgy szülni, hogy közben fosol és hánysz. A császár nem tudom hogy működik ilyenkor, hisz ott nem ülhetsz fel hányni... És utána gondolom babámat sem kaphatom meg. Szerintem kutya kötelességük lett volna tájékoztatni a bölcsödében.
2019. márc. 26. 10:25
 10/15 anonim ***** válasza:
Mit értél volna vele? A vírus jóval azelőtt fertőz, hogy tüneteket produkálna az, aki elkapta.
2019. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!