Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24. hetnel tartok, sok a 23kg...

24. hetnel tartok, sok a 23kg hizas?

Figyelt kérdés
57kg-al keztem es most 80kg vagyok.Vizes is vagyok nagyon.Remelem hogy nem haj van csak rajtam.Ja es naponta szedem az elevitet estenkent.Lehet köze az elevitnek a hizasomhoz?
2010. júl. 4. 08:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én abszolút elevit ellenes vagyok :( De ettől még nem biztos, hogy tőle hizol, de ha amúgy rendben vannak az értékeid, eszel változatosan, akkor teljesen felesleges...

A 23 kg az sok igen. Még elkezdhetsz mozogni, sportolni, heti cardio/fitnesz mozogás legalább 3x, mert ha szoptatsz, nem ez lesz a legnagyobb bajod. Persze sok lemegy szülés után, ha vizes vagy pláne, de figyelj azért oda mit eszel, mit mozogsz. A lábad és a gerinced nagyon bánja később, amikor már jó nagy hasad is lesz :( Kitartást!!

2010. júl. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Minden vitamin csinál étvágyat! Kicsit figyelj oda az étkezésedre! Ne nasizz, csak amit nagyon megkívánsz, azt viszont edd meg! Inkább este ne egyél! A 23 kg hízás elég sok, még ha vizes is vagy, mert még csak a felénél vagy.

2010. júl. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez alkat kérdése. Én is elevitet szedtem végig, mégis csak 9-10 kilót híztam a 9 hónap alatt!! 70-ről indultam, 80-al mentem szülni!
2010. júl. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Sztem is sok egy kicsit,hiszen nemrég voltál félidős.

Az elevitet én csak 18 hetes koromig szedtem,3 naponta,utána a dokim "átállított" a Gravidára,mert abban van jód is,az meg kell...De én azt is csak ilyen ritkán szedtem.


A vizesedésre pedig igyál meg napi 3 liter vizet,az nagyrészét kihajtja a benned lévő víznek.


Én 20 kg-t hiztam,30-35ik hétig iszonyú vizes is voltam. 48 kg-val kezdtem,most 5 hetes a lányom,még van rajtam 8 kg.Tehát nem ment le olyan gyorsan,ahogy gondoltam,pedcig szpotatok is ezerrel:-)

2010. júl. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igen, sajnos sok! Én összesen 20,5 kg-t híztam, de már így is szídtak a kórházban, hogy veszélyeztetem a babám egészségét. Aztán a szülés után 4 nappal már csak 6 kg volt rajtam, úgy látszik, ennyire vizes voltam én is (mondjuk a lábaimon nagyon látszott is). Akkor már nem piszkáltak :-).


De ha arra gondolsz, hogy mennyi ismert nő (pl. Szandi) hízott 30-36 kilót mindegyik terhességénél és mégis makkegészséges a gyermekük, karcsúk és egészségesek ők maguk is, szerintem nincs okod aggódni. Az orvosom az elevitet egyébként csak az első 18 hétre javasolta, utána abbahagytam, mert én is fel tudtam volna falni a házat is (lsd Tuc reklám :) ). Mozogj, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, fehér húst, halat, kevés zsíros, magas kalóriatartalmú ételt, édességet (azért ne hagyd el teljesen, ezekre is szükséged van, hamásért nem, hát a leked örömére :-) ) és figyelj a tested jelzéseire.

2010. júl. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

En nem mondanam, hogy a vitamintol hizol. A vitamin max etvagyat csinal, azt viszont neked kell kontrollalnod. En harom evig szedtem folyamatosan terhesvitamint (teherbeeses elott, terhesseg alatt, szoptataskor, ujabb terhesseg, szoptatas). Akkor hiztam csak tole, amikor ossze-vissza felzabaltam mindent, amit talaltam es egyaltalan nem voltam hajlando odafigyelni a normal taplalkozasomra. Ez az elso terhessegem alatt volt, akkor 25 kilo lett a vege es ez rengeteg volt ugy is, hogy nagyon magas vagyok es igen vekony.

Lement mind, a masodik terhesseg alatt csak 14 kilot hiztam ugyanugy vitamin mellett.

Tehat erre nem fognam...

Ne haragudj, hogy ezt mondom, nem bantani akarlak, de te kerdezted a velemenyunket. Ennyi idos terhessegnel 23 kilo nem a sok kategoria, hanem inkabb a rengeteg. Ha igy haladsz tovabb, akkor mennyi lesz a vege? 40 kg? Vagy megtobb, ugyanis legtobben az utolso tiz hetben hiznak leginkabb.

A viz egy dolog. Par kilo viz lehet rajtad. De nem 15-20 kg. Ha annyi lenne (Isten ments), akkor mar reg korhazba kerultel volna.

(Bevallom oszinten, hogy elso pillanatban azt hittem, hogy ez csak egy gunyolodo kerdes, amit a hizas felol erdeklodo kismamaknak szantak.)

2010. júl. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Meg annyit hozzateszek, hogy ha segitsegre lenne szukseged, hogy mire kell figyelni a tempos hizas leallitasahoz, akkor szolj es irom, amit tudok.
2010. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Sok,ismerek olyat akinek már 13-14 kg ra azt mondták,hogy nem kéne többet hízni,de neked ez tényleg sok.Jó nagy része víz,de akkor is.Nem tudom,hogy mennyire befolyásol a vitamin,de én sem vagyok Elevit párti.Én Femibiont szedek és eddig 3,5kg híztam.Nem dagadsz(kezed,lábaid),vérnyomásod milyen?
2010. júl. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hat igen segitsegre lenne szüksegem a tempos hizas csökkentesere!!!!! Nagyon köszönöm a valaszokat de hidjetek el szinte csak gyümölcsön es zöldcsegen es feher huson elek.Neha nassolok.Ha eltudnatok latni tanacsal,NAGYON SZEPEN MEGKÖSZÖNNEM!!!!
2010. júl. 4. 09:20
 10/19 A kérdező kommentje:
Mar komolyan elkeztem felni!!!!
2010. júl. 4. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!