Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18+3 nyitott méhszáj (3110)...

18+3 nyitott méhszáj (3110) Mennyire nagy a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap voltam orvosnál és közölte hogy nyitva van a méhszáj. Egyből eltiltott a munkától és szigorú pihenés. Egyébként egy makk egészséges kisfiút várok, teljesen megfelelően növekszik. De kicsit megilyedtem (első baba). Tanácsokra, tapasztalatokra lennék kíváncsi. Nagy a gond vagy simán kihúzhatom a szülés végéig pihenéssel? Mit szabad csinálni és mit nem? Előre is köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 28. 06:36
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Én belülről nyíltam kifelé, és nagyon meg is rövidült a méhnyakam (1 cm volt), ezért megműtöttek a 18. héten, és szigorú ágynyugalmat írtak elő addig, amíg egyben vagyunk.

Próbáld elérni, hogy UH-gal is mérjen az orvosod méhnyak hosszt! Az a nagyobb baj, ha el is kezd rövidülni a méhnyak.

2019. márc. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
ezzel az értékkel meglehetősen nagy a baj. Én legalábbis aggódnék. Ne csak pihenj, feküdj! dolgozz a garvitáció ellen, lábad felől legyen az ágy megemelve, minél kisebb teher kerüljön a méhszájra. lehetőleg csak vécére kelj fel.
2019. márc. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Természetesen a végéig kihuzhatod, de én azt tanácsolom ne olvasgass itt mert csak halálra ijesztegetnek. Csak tartsd be az orvos utasitasait és nem lesz gond.



Mekkora hülyeség amit az első írt. A nyílás nagyobb baj mint a rövidüles.

2019. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt írtam, hogy az a nagyobb baj, ha el IS!!! kezd rövidülni a méhnyak!

Önmagában korán nyíló külső méhszáj, ha a belső még nem nyitott nem akkora nagy baj, hogy kórház vagy műtét legyen belőle, de mindenképpen szoros figyelmet érdemel. Ha elkezdene rövidülni is, akkor méhszáj záró műtétet szoktak végezni.

Saját tapasztalatomból tudum, mert 2x volt már ebben részem.

2019. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Doki mit mondott? Mik a kilátások?
2019. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát a munkát abba kellett hagynom egyből. Azt mondta hogy kíméljem magam, semmi szex, emelés, nehéz házimunka és a buszozást kocsikázást is kerüljem. Pihenjek és elvileg nem lesz baj. 1 hónap múlva kell vissza mennem.
2019. márc. 28. 17:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hanyadik hétre született végül a babád?

2020. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia. 37.hétre
2020. jan. 8. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!