Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a babám már a pocakban is...

Ha a babám már a pocakban is kb egész éjjel bulizik, akkor el is felejthetem az alvást a születése után?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a terhesség második felében kialakult ébrenlét és alvási ciklus lesz jellemző születés után is. 25 hetes vagyok, de a babám az éjszakákat kb nonstop végigkaratézza :D
2019. márc. 29. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Fiam éjjel nem ficánkolt,születése után éjjel evett aludt,nem volt gond.

Lányom éjjel is aktív volt, születése utána ugyanolyan nyugodt baba volt mint a fiam, evett,aludt.

2019. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ennyi idős terhesen nekem is ezt csinálta a pici. Éjszaka órákat fent voltam és azon drukkoltam, hogy ugyan, hagyja már abba...aztán szép lassan kialakult, hogy éjszaka is alszik már, most vagyok 35 hetes. Este elnyugszik amikor én, kicsit megébred mikor megyek pisilni, de hamar visszaalszik és reggel velem kel. Szó szerint érzem, hogy amikor felébredek és mozgolódni kezdek, ő is nyújtózkodik egyet és onnantól aktív. Arra is felfigyeltem, hogy éjszaka ha valami miatt beszélek a páromhoz, szinte teljesen felébred, de ha csendben vagyok és úgy megyek pisilni szó nélkül, hamar megnyugszik. Nappal étkezések után mintha ott se lenne, annyira bealszik, aztán ébred és egész nap nincs megállás :D

Persze nem tudom, hogy mennyire marad meg ez születése után, reménykedek azért. Azt hallottam, hogy így nagyon a végefelé már lehet számolni vele, hogy nagyjából mikor lesz fent, tehát nagy körvonalakban marad ez a tendencia, főleg a legelső időkben, aztán majd persze változik. De nektek azért még van hátra bőven, szóval lehet hogy a később nem éjszaka lesz fent.

2019. márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb babát az anya mozgása elringatja. Ezért szokták a születés után is tologatni a babakocsival, meg ölben ringatni. Ezért alszik a magzat nappal, amikor Anyuci többet mozog. Ergo: éjjel bulizik! 😁
2019. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok, hát nálunk ez nagyon nem jött be :D Ha kifejezetten tempósan sétálok ritmusosan, hosszabb távon, vagy jógán vagyok, akkor elpilled, de ha csak a napi dolgaimat végzem, szinte egész nap fent van. Éjszaka végig alszik, egyszer-egyszer ébred maximum, mert azonnal felébredek a mozgására.
2019. márc. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kisebb fiam éjjel 1kor es 4kor rugdalozott, mindig fel is ebredrem ra.

Eleinte igy kelt, mikor megszuletett. Most 9 hetes, 2 hete alszik 10-12 orakat ejjel.


A nagyobb azt hiszem ejjel 11, hajnal 2 es 5kor kelt. Sokaig igy ebredt kinn is, majd lassan o is elhagyta a keleseit es ataludta az ejszakat.


Szerintem van benne valami. A kisebb egyszer sem aludt el, ha jarkaltam, mindig akkor volt aktivabb, mikor jottem-mentem. Moat is igy van. A babakocsiban is csak akkor alszik el, mire hazaerunk az ovibol a naggyal.

2019. márc. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Olvastam én is ezt terhesen, de a szülészeten azt mondták hülyeség és szerintem is az, a lányom a hasamban mindig hajnalban kelt, miután kijött, akkor már mindig máskor, amikor éhes volt, de szinte sosem hajnalban.
2019. márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kislanyom pont a pocakban volt bulizos szuletese utan vegig aludta az ejszakat max 1szer kelt.
2019. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A fiam odabent lusta, alig mocorgó volt, néha a frászt hozta rám, épp csak bejelentkezett. Születésétől kezdve rossz alvó, sokat éjszakáztunk vele, nappal is egy örökmozgó, nem bír 10 percet egyhelyben lenni.

Ellentétben a lányommal, aki éjjel-nappal bulizott odabent, még vajúdás alatt is. Miután megszületett éjszaka 1x kelt, 6 hetes kora óta egyszer sem. Nappal is jókat alszik, eljátszik egyedül, sokáig szöszmötöm magában. Nyugodt, csendes típus.

2019. márc. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk annyiban jött be, hogy éjjel sosem tartott ébren ficánkolással a fiam, születése után is jó alvó volt éjjel. Enni kelt persze de annyi.
2019. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na akkor én vagyok a példa :D


Buliztak éjjel a pocakban és később kint is :D

2019. márc. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!