Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első ultrahang vizsgàlat 12...

Első ultrahang vizsgàlat 12 hetesen rendben van?

Figyelt kérdés

Sziasztok, külföldön èlünk pàrommal ès hallottam màr hogy nem itt nem viszik tùlzàsba a vizsgàlatokat,ismerős mondta hogy inkàbb vèrvètelekre szàmìtsak. 6+2 voltunk először ès csak vèrt vettek. 12.hètre kaptam meg az első ultrahangos vizsagàlat időpontjàt,rendben van ez ìgy szerintetek?

Azt mondta az orvos hogy a vèrnyomàsom tökèletes,szèp vagyok, fiatal vagyok ès makk egèszsègesnek nèzek ki ìgy nem tartja indokoltnak koràbban, ne aggòdjak?

Egyèbkent 24 èves vagyok ha ez szàmìt bàrmit is.



2019. márc. 30. 02:05
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Az utolsó előtti mondatod után 13-nak gondoltalak.
2019. márc. 30. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves első, normàlis kommentet nem bìrtàl volna hozzà szolni igaz? Ezèrt ìrtam ki a kèrdèst mert faszsàgnak tartom ezt az egèsz külföldi orvosi vizsgàlati rendszert....szerinted èn nem nèztem hülyènek a dokit ès borult el az agyam mert ő ràm nèz ès mindent rendben talàl nem vizsgàl meg? Èn azt ìrtam le amivel a mai nap fokyamàn szembesültem....remèlem lesz normàlis hozzàszolàs....első babànk lenne,ràadàsul màs rendszer,màskèpp gomdolkodnak.....nemtudom mi a helyes menet.....
2019. márc. 30. 03:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyarorszagon ugye teljesen mas a szokas, Angliaban vagy gondolom, ott kezdik ilyen keson a vizsgalatokat, mert karosnak tartjak alacsony rizikoju varandossag eseten a tul sok vizsgalatot. Annal mondjuk jobb kerdes lett volna, ha a doki megkerdezi, nincs-e panaszod: durva gorcsoles, verzes, bar ezeket gondolom, magadtol is mobdtad volna, ha lenne. Ezek a panaszok indokoljak a huvelyi ultrahangos vizsgalatot, mas esetben valoban nincs igazabolsok ertelme tobb vizsgalatnak a 12. het elott, az ultrahangrolugyanis kiderult, hogy valobankaros lehet a magzatra, es csak orvosi indok mellett szabad vegezni (Nemetorszagban emiatt a3d/4d babamozit be is tiltottak).


A huvelyi vizsgalat masik hatranya, hogy noveli a fertozesek kockazatat, es panaszmentesseg eseten nem indokolja semmi. A WHO mindossze egy 1. trimeszteri ultrahangot ajanl a teljesvarandossag alatt a szules varhato idopontjanak megallapitasa miatt, illetve, ha ikerterhesseg, akkor azt is jobb minel elobb tudni, de az is kiderul a 2. trimeszter soranultrahang nelkul is.


Ezekkel a vizsgalatokkal pillanatnyi allapotot neznek, nemtudnak vele szurni. En tudom, hogy mennyire megnyugtato latni az ultrahangon, anno gorcsoles miatt az 5-6-7. hetenis voltam huvelyi uh-n. Sok esetben viszont nem latjak ilyenkor meg a babat, es az foloslegesen stresszelhet, ha itt korulnezel gyakorin, sok valaszolo atment ezen az aggodason azert, mert az elejen nemtalaltak a babat, vagy kesobb fogant, es meg nem volt szivhang.


Szoval van ak elonyok, meg hatranyok. Problemamentesseg eseten a statisztika azt mutatja, hogy a rutinvizsgalatok tobbszor vezetnek folosleges beavatkozasokhoz. Angliabanegy alacsony kockazatu varandossag eseten joval tobb eselyed vanegy nyugodtabb babavaros idoszakra es szulesre felesleges paraztatas nelkul, magas kockazat eseten viszont ne hagyd magad, menj utana, mert a verzeseketsok esetben pl. nem veszik eleg komolyan.

2019. márc. 30. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amugy en Nemetorszagban elek, es csak 12 hetesen terveztem ultrahangra menni, de egy utazas miatt helyette 10 hetesen fogok. Mondjuk en viszonylag pontosan tudom a fogantatas idejet, kis gorcsoktol a 4-6. het kozott, es a 7. hettol emelygest leszamitva mas panaszom nincs, egyebkent is egeszseges vagyok, alacsony kockazatu. Ha barmi lenne, rogton kernek idopontot. Itt tobb az alapbol igenybeveheto vizsgalat amugy, mint Angliaban, de most kisebb reszet tervezem csak igenybevenni.
2019. márc. 30. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3 dologból 2 oltári baromság az orvos részéről, és felelőtlenség is. Az egyik, hogy megmérte legalább a vérnyomásod, az egy kicsit enyhít a dolgon. Az pipa, rendben van. De az, hogy szerinte szép vagy, nem tudom, mennyiben biztosítja be a magzatot, hogy semmi baja ne legyen. A csúcs meg, hogy egészségesnek NÉZEL KI, hát nem vall valami precíz és alapos orvosra!

Ne haragudj, de én villámgyorsan orvost váltanék! Aki nem ránézésre vizsgál ki....

A 24 év legalább számít valamit, ellenben a jól és egészségesen kinézéssel... bár 20 és 40 közt plusz mínusz szülnek nők.

2019. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a vàlaszokat mindenkinek. Csalàdtagomban van aki règòta ehez az orvoshoz jàr, ès teljesen meg van elègedve,ezèrt bàtorkodtam èn is hozzà menni. A helyzet az hogy màs orvos valòszìnüleg meg nem is fogadott volna :( lesz meg egy időpomtom ahol meg fog jobban vizsgàlni,csak èn azt hittem hogy koràbban kell rànèzni a babòkàmra,màr nagyon szeretnènk làtni
2019. márc. 30. 15:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugi én is Angliában vagyok ez teljesen rendben van. Nekem itt született a lányom. Először vérvétel majd csak 12 hetesen ultrahang. A vervetelből minden kiderül de arra várni kell 1 hetet. Összesen én 4 ultrahangon voltam. 12 hetesen, 6 hónaposan és a vége felé, hogy befordult e már. Ennyi lett volna de én szülés előtt balheztam, hogy nézzük már meg mert én úgy érzem, hogy vissza fordult és igazam is lett,igy lett császár. Én pl örültem, hogy nem ülnek a nyakara és stresszelnek mindennel.
2019. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nekem volt szívhang figyelő néha néha rá hallgattam ha nem adott jelet magáról hosszabb ideig. De persze nem vittem túlzásba mert nem is szabad.
2019. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!