Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet az étkezéssel befolyásol...

Piroska és a farkas kérdése:

Lehet az étkezéssel befolyásolni a születendő baba méretét?

Figyelt kérdés
Első gyermekem 4100 grammal született, nem extrém nagy, tudom, de én szülésnél nagyon sokat sérültem az intim részeken...hetekig felülni alig bírtam. Második gyermekem csak 3900 gramm volt, de ő 1 héttel hamarabb jött...szerintem ha időben jön, talán még nagyobb is lett volna mint a nővérkéje. Nála - talán emiatt - sokkal kisebb volt a sérülésem, fogalmam sincs, hogy láttam volna el a kétévest, ha megint az történik, mint az első szülésnél... Most újra babát várok, és ha esetleg lenne vmi olyan módszer / diéta, amivel a legkisebb mértékben sem veszélyeztetném a magzatom egészségét, de talán befolyással lenne arra, h sikerülne átlag méretű babát szülnöm....az nagyon jó lenne. Gondoltam rá, h esetleg elkezdem az Ir- esek szénhidrát diétáját...de nem tudom, hogy ez működne - e, lehet- e, ha egyébként nincs semmi gondom a cukrommal. Most járok félidőnél egyébként.
2019. márc. 31. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. A genetikának teljesen mindegy, h kakaós csigát reggelizel, vagy vmi nullkalóriás superfoodot. 😊
2019. ápr. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fenébe :) kezdődhetne akkor, mikor màr kijöttek...
2019. ápr. 1. 08:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 160 gr-os Ch diétát tartok cukor miatt (a 3.al jött elő csak), de így is nagy babára van kilátás, 2 héttel nagyobb a koránál. Én folyamatosan fogyok a diéta kezdete óta (24. héttől), de a lányom meg kb. azóta nagyobb.
2019. ápr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha lenne ilyen, én is szívesen venném :D


A lányom 39. hétre jött, 3600 gramm lett, ez nem para, a fiam 41. hétre 4500 gramm :D:D nem ettem sem többet, sem másképp..és rá is max 3600-at tippeltek...


Most várom a hármaskát, én is izgulok...

2019. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi az offert, de en ugy tudom h igazabol a baba fejkorfogata a lenyeg. Persze nyilvan az se mind1 h 2500 v 4500 grammos a baba, mert valoszinu sokkal nagyobb is akkor a buksija. De nagyban genetika, h kb mekkora baba lesz, az apa es anya szuletesi sulya szamit. Nalunk apuka 2900, en 3100 grammal, lanyom 2820al szuletett. Lehet benne valami.
2019. ápr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy tudom, h a baba fejmérete a döntô, csakhàt vhogy az van bennem, h nagyobb baba, nagyobb fej :) Nàlunk egyébként anno 3600- zal én voltam a legnagyobb, férjemék viszont 4300-4500 körül voltak, éshàt ő közel 2 m lett, szóval lehet, h tényleg teljesen feleslegesen diétàznék :) Legalàbbis ebben a tekintetben feleslegesen.
2019. ápr. 1. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!