Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai tanácsadás. Hogy...

Genetikai tanácsadás. Hogy zajlik? Páromnak született autista kisfia a volt kapcsolatából.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 4. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Erre sajnos nem tudnak szűrni. Még legalábbis nem. Tény, hogy előfordul családi halmozódás és az is ismert, bár vitatott és nem bizonyított, hogy az apai ágon markánsabb az ismétlődés, illetve ami már biztos, hogy lényegesen nagyobb százalékban fordul elő fiúknál. Az én kisebbik fiam is autizmussal él, a három autista fejlesztő csoportban összesen egy kislány van (speciális iskolába jár, nem integrálható). Van amúgy elérhető statisztika a neten, ahol pontosan le van vezetve hogy többedik gyermeknél nemekre lebontva milyen gyakori a halmozódás, illetve hogy mekkora a kockázata százalékban mérve. Valahol nekem is el van mentve talán, de van egy nagyon jó angol nyelvű tanulmány, ha megtalálom linkelem. Az ő csoportjában az egyik kisfiúnak az öccse is érintett, a többiek egykék, illetve nekem van egy neurotipikus nagyobbik fiam. Azt biztos, ha a kicsi születik előbb, akkor egyke marad, én féltem volna a halmozódástól és az én fiam erősen érintett, nem magasan funkcionáló, önálló életre sosem lesz képes, fejlődött sokat és imádom természetesen, de nyilván egyetlen anya sem kíván ilyen féle nehézséget a gyerekének, akkor sem, ha mindegyikük a maga módján egy kis csoda, hatalmas küszködés a legtöbbjüknek a sima, hétköznapi élet. A közhiedelemmel ellentétben a magasan funkcionálók vannak lényegesen kevesebben, csak mivel az ő képességeik gyakran tényleg lenyűgözőek és a kommunikációban is kevésbé korlátozottak, így gyakran kerül ez előtérbe, pedig az autizmussal élők zömének igen komoly problémái vannak és a társas interakcióik fejlődésében erős zavarok vannak, de most csak egyetlen tünetet írtam az előfordulható számtalan közül, nálunk a szenzoros érzékenység olyan fokú például, hogy egy bevásárlást, vagy tömegközlekedést is alig tudunk véghez vinni. Az osztálytárásánál például az említett kisfiúnak az öccse még nála is súlyosabban érintett, de látod, a mi családunkban a nagyobbik fiam teljesen "átlagos" egészséges gyerek.
2019. ápr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap voltam igaz nem ilyen miatt. Engem pajzsmirigy miatt küldtek. Először csináltak egy ultrahangot. Aztán átmentem egy másik rendelőbe ahol egy doktornő elmondta, milyen komplikáció lehet, mire kell figyelni. Tehát kaptam egy alapos tájékoztatást. Kérdezte van-e kérdésem. Amikor végeztünk kaptam egy papírt arról hogy mekkora a magzati ártalom kockázata a terhességben (ez átlagos terhességnél is 4-5%). Ja meg tájékoztattak a DNS alapú tesztekről
2019. ápr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom hogy erre nincs kimutathatóság, de azt gondolom hogy megtudnák mondani hogy mennyi az esély rá, nem?

Az a baj, hogy attól félek majd az egész terhességemet végig aggódnám és utána is amíg nem lesz 3 éves...

2019. ápr. 4. 14:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy erre nem fognak tudni neked mit mondani, mert ahogy irtatok, ezt szurni nem lehet. Arrol tudnak tajekoztatst adni, h mivel az apukanak mar van autista gyereke mekkora az esely nalatok, de valojaban ez is csak talalgats. Az en terhessegem is rizikikos csoportba tartozik ebbol a szempontbol es annyit tud mondani minden orvos, hogy nezze meg van ra az esely, de nem lehet megtippelni se hogy mi lesz. :(
2019. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az AOSZ honlapján sok információ, cikk található, köztük ez is, egy 2014-es tanulmányból idéz, hiteles forrásból, tartalmaz statisztikát is,olvasd el, biztosan választ ad pár kérdésedre, ha megnyugtatni nyilván nem is tud:

[link]

2019. ápr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nem csak veleszületett autizmus létezik, ha már itt tartunk!
2019. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!