Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai tanácsadásra elég a...

Genetikai tanácsadásra elég a 13. heti genetika UH eredmény?

Figyelt kérdés

nem kellett volna vérvételi eredmény is? A lényeg, hogy itt Szegeden, már nem kell a 12-dik hétig a vérvételt megcsináltatni, mert nincs az afp szűrés.

A védőnő aki a vérvételre adja a beutalót 16 hetesen fogad. A körzeti védőnő azt mondja rendben van így...ha akarok vérképet (pl.vashiány miatt) a körzeti orvos ad beutalót.


A magán nődoki csak a genetikai szűrésre küldött el, amire ő adta a beutalót. A genetikai tanácsadásra személyesen kellett időpontot kérni. Ott majd elzavartak, hogy minek megyek :O

Akkor nem kérdeztem, mert nem merült fel a vérvételi eredmény hiánya, csak most gondolkodok rajta.... 1 hét múlva lesz a genetikai tanácsadás.


amúgy a korom miatt küldtek csak, Uh-n rendben volt minden.



2016. szept. 22. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem Szegeden voltam tanácsadáson, de nem kértek semmilyen laboreredményt. Még az UH-t is ők csinálták meg. Én is a korom miatt voltam, szerintem ebben az esetben nem kell nekik kombinált teszt eredmény sem.
2016. szept. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

37 évesen az orvosodnak kötelező elküldenie tanácsadásra, a tanácsadó pedig fogad és ajánlja a méhlepény vagy magzatvíz vizsgálatot.


Mivel a kombinált teszt pusztán egy arányszám ami nem mondja meg, hogy genetikailag egészséges-e a baba, a kromoszóma vizsgálat pedig igen ezért teljesen felesleges a kombinált teszt. Ha kéred a kromoszóma vizsgálatot az orvosodnak nem is illett volna elküldenie a kombináltra..

2016. szept. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem kombinált tesztre küldött, "csak" az első vérvételre... De nem vagyok képben h ott mire vizsgálják a vért. (10 éve szültem)
2016. szept. 22. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első vérvételnél csinálnak teljes vérképet, vércsoport meghatározást, ellenanyag szűrést, Hepatitis B szűrést.

Nálunk kötelezően a 12. hétig kellett ezeket megcsináltatni.

2016. szept. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4-es. Nálunk is így volt 10 évvel ezelőtt...

Most meg....

2016. szept. 23. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!