Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem, de most mégis...

Terhes lettem, de most mégis rettegek! Ez normális?

Figyelt kérdés
Három éve vagyunk házasok a férjemmel és úgy éreztük, most jött el az idő, hogy babánk legyen. Fél évig próbálkoztunk, mire összejott. Igazából a sok negatív teszt és eredménytelen hónap azt váltotta ki belőlem, hogy valahogy belenyugodtam, hogy nem sikerül nekünk. Aztán a napokban jött a megszokott tesztelés és csodák csodájára pozitív lett. Én pedig telejesen bepanikoltam. Azt érzem, hogy talán mégsem készültem fel eléggé erre, persze szó nincs arról, hogy ne tartanánk meg, csak amikor én meglattam a pozitív tesztet nem a boldogság öntött el, hanem a rettegés. Volt más is aki így érzett és később mégis tudott örülni szívből ennek az állapotnak?
2019. ápr. 5. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem természetes. Legalább is én is így éreztem.
2019. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, szerintem mindenki megijed ilyenkor, mivel nem kis dologról van szó.
2019. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt éreztem, bár nekünk első hónapban összejött. Terhességem alatt néha visszatért a rettegés, főleg a végén. Szerintem normális dolog ez, megváltozik az életed, felelős leszel egy kisbabáért. Ilyenkor gondolj szép dolgokra inkább, hogy fog örülni a családod, a barátok. Milyen tündéri lesz majd, ahogy a férjeddel játszik, ahogy együtt nevetgélnek. Milyen jó érzés lesz, mikor a mellkasodon alszik el.

Most még el se tudod képzelni, mennyire fogod szeretni 😊

2019. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2 évig gyúrtunk a gyerekre. Megláttam a pozitív tesztet és sírvafakadtam, hogy uramisten, mi lesz velem. Gyorsan elmúlik, hidd el. :)
2019. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok ezzel így 😊. Persze, már eljátszottam a gondolattal, hogy ki hogy fogadja majd a hírt meg milyen lesz ha a karomban tarthatom és emiatt meg inkább izgatott vagyok 😊. De azért elég rémisztő, hogy mostantól minden más lesz, ha megszuletik, meg még másabb.
2019. ápr. 5. 13:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Hasonló körülménynlek között nekünk is fél év után sikerült, egy hete tudtam meg. Én nem ijedten meg viszont egyáltalán nem fogom fel, hogy mit jelent - valószínűleg ezért nem rettegek :D szóval teljesen normális szerintem, hogy főleg az elején, még nem tudjuk helyén kezelni a dolgot, ezért van rá még 8 hónapunk, ki van ez találva ;)
2019. ápr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg így van, utolsó 😊!
2019. ápr. 5. 16:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Mikor pozitívat teszteltem sírtam örömömben el se hittem, most 16 hetesen néha rám jön a pánik hogy most mi lesz, biztos felvagyunk rákészülve? Aztán eszembe jut anyukám aki 2 gyereket nevelt fel egyedül és megoldotta, ez megnyugtat.
2019. ápr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Valahogy együtt érzek veled! Én a harmadik próbálkozós hónapban estem teherbe, most vagyok 7 hetes. Mindig azt hittem, ha kiderül, biztos sírni fogok örömömben, vagy ugrálni, de most semmi. Igazából ránéztem a tesztre, jé pozitív, jól van akkor. Nem az, hogy nem vagyok lelkes vagy boldog, csak nem azt a kitörő örömet éreztem, amit gondoltam, hogy érezni fogok. Tele vagyok kétségekkel aggodalommal. És azt hittem, különleges érzés, de egyelőre még semmit sem érzek a görcsökön kívül. Azt hittem, a széltől is óvom majd magam, de továbbra is úgy csinálok mindent ahogy eddig, az emelgetésen és a káros szenvedélyen kívül, mert ezekre azért figyelek! És én is azt érzem, hogy még nem vagyok igazán felkészülve, egy csomó dologgal nem vagyok tisztában, és ahogy olvasgatok dolgokat, és hallgatom a többi anyukát a rendelőben, kamillázok, hogy jé ezt is kell? erre is figyelni kell? ezt még nem is hallottam mi az a fogalom? ez milyen vizsgálat, mert erről sem volt fogalmam... Elveszett a fejem, kész. De remélem, hogy csak arról van szó, hogy még a korai terhességem miatt kevésszer látott az orvos, és még kevés idő telt el ahhoz, hogy tájékozott legyek. Nem akarok szupermami lenni, mert szerintem azok túlgörcsölnek mindent, és túlságosan sokat foglalkoznak olyannal amivel nem kéne :DD De szeretnék felzárkózni ismeretileg. Remélem változni fog ez. Mint sorstársamnak annyit javaslok neked is, hogy ne görcsöljünk ezen annyira, jó anyukák leszünk :) Hiszen ez az egész azért van :)
2019. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm a biztatást. Az tuti, hogy az első vizsgálatokra noveremet elhivom, ő nyolc éve szült, szóval még azért képbe van a dolgokkal.
2019. ápr. 6. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!