Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek is van olyan családtago...

Nektek is van olyan családtagotok, aki nem fogadta kitörő örömmel a babahírt? Mit mondtak?

Figyelt kérdés
Nálunk egyedül az apám ilyen. Nem az, hogy nem örült, szerintem nem is érdekli. Annyit mondott közömbös hangon: "Jó. Gratulálok." Pedig nem megesett tizenéves nőcske vagyok, felnőtt vagyok, házasságban élek. Eddig sem nagyon feszegette a telefont értem, de azóta sem kérdezte meg, hogy vagyok, nincs e szükségem rá valamiben, nem kérdez a vizsgálatokról. Szerintem ha megszületik a baba, az se fogja érdekelni. Nektek is van ilyen rokonotok?
2019. ápr. 6. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Nincs ilyen rokonom. De felnőttként meg értem,, ha valaki nem ugrik ki a bőréből, mert gyerek születik
2019. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Én az első 3 hónapban csak anyunak és apunak mondtam el.Ők sem reagáltak kitörő örömmel.Mondták, hogy jó, ha ezt szerettük volna szuper, hogy összejött.DE ők csak azért nem mertek örülni, mert hátha baj lesz a terhességem alatt.Imádják az unokájukat, szóval egyáltalán nem érdektelenek felé, de a terhesség alatt volt, hogy felidegesítettek, hogy mindig mindenhez hozzá tették, hogy jaj de jó ,de még ne éld bele magad.:)
2019. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Túltolod ezt. Apád férfi. Mit vársz tőle, ugorjon ki az ablakon örömében? Nyilván örül a maga módján, és az hogy nem jár örömtáncot nem azt jelenti hogy nem várja.

Apósom is ilyen. Neki nem lehet olyat venni ami tetszene neki, örömöt ritkán látni rajta. Amikor bejelentettük hogy esküvő lesz, úgy könyvelte tök semlegesen hogy "gratulálok, ez az idő is eljött", aztán ennyi :D

2019. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
15 hónapos a fiam apám eddig 10x látta, pedig az új párjának az anyja 2 utcára lakik tőlünk. A gyerek fél tőle. Anyukám férjét imádja a gyerek. Beletörődtem és kész. Nem mindenki ugrik ki a bőréből ha nagypapa lesz. Amikor elmodntuk neki lesz tesó a válasz oké volt.
2019. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Böbe1990 ***** válasza:
81%
Nálunk a férjem anyja még egyszer látta az unokáját aki most 3,5éves.Azt se tudja hogy 1hónapon belül megszületik a tesója. Apósom talán 5x a 3,5 év alatt.Nem is ismeri a lányom őket.
2019. ápr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Nekem aposom nem örült neki. De igazából senki nem tudja miért.


Férje és én 30 évesek voltunk már régóta együtt voltunk, és akartunk egy babát már. DE aposom 19 éves volt mikor a férjem született neki. Vagy is aposom a gyerek születésekor 50 éves volt és azt mondta "Ö még nagyon fiatal, hogy nagypapa legyen".


Amikor megszületett a nagylányunk csak kritizálta, még babaként, állandóan lekövérezte, és hülyeségeket mondot neki(évente kb 3x látta), aztán a kicsit sem szívelte. àllandóan kiabált a 1-3 éves gyerekekkel... Anyós is meg sógorom is állandóan mondta neki, hogy püedig a gyerekeink milyen csendes gyerekek, nem az a hisztizö, állandóan rohangálok... Aztán megmondtuk anyósnak, hogy ök akkor jönnek amikor akarnak, de mi ennek a stressznek nem tesszük ki magunkat, nekünk ez nem kell, mi többet nem emgyünk.


Erre apósom a következö családi eseményen oda ült a gyerekekhez és elkezdett velük kisgyerek módjára játszani. Senki nem hitt a szemének. Ès azóra kb 5 éve telejsen normál nagypapa, és az ö unokái a legjobbak a világon. Ès még engem csesz le, ha nem engedem rosszalkodni a gyerekeket, mert most azt mondja, hogy egy gyereknek rosszalkodnia kell....

Nem tudom mi történt vele, de az a 3 év kegyetlen volt, habár csak évente párszor találkozunk, de anyósomat sajnáltam, mert ö mindig olyan kedves és imádta az elsö perctöl az unokáit.

2019. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám nem volt boldog. Annak örült, hogy én boldog vagyok, de nem akart még nagyi lenni, pedig 71 éves volt már.

De mióta meg van a fiam, különleges kapcsolat van köztük és imádják egymást.

2019. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Férjem nővére volt ilyen. Férjem elmondta neki ő meg : aha, ti tudjátok.

Megszületett a kislany azóta imádja!

2019. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a 3. gyereket jelentettük be, anyámék annyit kérdeztek: minek még egy?

Soha nem fogom ezt elfelejteni és megbocsátani nekik. Iszonyat rosszul esett, köpni-nyelni nem tudtam.

2019. ápr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!