Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha végleg feladom, hogy lesz...

Ha végleg feladom, hogy lesz testvére a lányomnak, megbánom? Van közületek, aki lemondott a 2. vagy 3. gyerekről? El lehet ezt engedni?

Figyelt kérdés

Nagyon elkeseredett vagyok ebben az évben,érlelődik egy ideje,hogy elkezdem szedni a fogamzásgátlót és feladom. 6 éve nem jön a testvér,PCOS-s vagyok,a lányom előtt 4 havonta menstruáltam,most legalább 1.5-2 havonta megjön :/


Évek óta szedem a merkformint,ittam rá inofolicot,mást nem írnak az orvosok,pedig ez idő alatt 4 orvosom volt.


Próbáltam a barátcserjét,hormeel s cseppeket,cickafark,palástfű,lady ciklus teát.


Szedtem peteérésre gyógyszereket. 3 hónapja pajzsmirigy alulműködést is diagnosztizálták. Erre is szedek gyógyszert.


Lombikot akartam évekkel ezelőtt,de a férjem nem. Azóta nem is beszéltünk róla,de most meg már én nem akarom.


30 éves vagyok,a férjem 43.


2019. ápr. 9. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
És mennyire szigorúan tartod a diétat?
2019. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

Én hamar eldöntöttem, hogy nem lesz testvére a fiamnak. A környezet már sokkal nehezebben fogadta el.

Most 6 éves a fiunk, tökéletes család vagyunk, egyikünk sem "hiányolja", hogy nincs másik gyerek.


Örülj, hogy van egy csodálatos gyereked, ne azon agyalj, hogy lehetne-e még. Élvezzétek az életet hárman, legyetek boldogok így.

Van, akinek 1 gyerek sem jut, mégis túl tud lendülni ezen. Lásd: Pataki Zita

2019. ápr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
5éves a fima, 3 éve próbálkoztunk. Ir, Pcom van. Másfél év után pozi lett a teszt de soha nem lett szívhang, missd abb lett a vége. Majd újabb másfél év...hiába szedtem a gyógyszert, csináltam a diétát, és sportoltam heti 5x 3órát, semmi de még cak fogyni sem fogytam.. Feladtam. Új munkahelyet kerestem, nyaralás, stb...és mikor kezdtem volna az új helyen pozi lett a teszt. Jelenleg 20 hetes vagyok. Add fel! Hátha segít hogy nem görcsölsz rá...
2019. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig akartam kis testvért aztán ahogy nőtt a fiam rájöttem hogy mennyivel egyszerűbb már , úgyhogy letettem róla igaz nekünk is csak lombikkal lehetne.

Úgy vagyok vele, hogy örülök hogy legalább ő van , soknak egy sincs!

2019. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor adnám fel, ha mindent megtettem volna. El kell döntened, hogy meddig mész el, jelölj ki egy határidőt, ameddig ha nem jön, akkor elengeded.


Neked még teljes életmódváltás és a hormonális egyensúly segíthet. Ha ér neked és a családnak annyit az ügy, adj magadnak időt, hogy helyreálljon az egészséged. Sportolj és diétázz. Szedd a pajzsmirigygyógyszert (ezt a legkönnyebb helyrehozni).


Ha 1-2 év múlva is ugyanitt tartasz, engedd el a témát. Legalább is a saját gyermek témát. Nálunk anno az örökbefogadás is szóbaött, én hamarabb örökbefogadnék, mint lombikoznék. Beszéljétek meg, hogy végülis mennyire fontos ez nektek, csak neked fontos vagy férjednek és lányodnak is...

Korban még bőven beleférsz! Jó neked, fiatal vagy :)

2019. ápr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hormontornat is csinaltal (aviva torna)? En 1 evig nem menstrualtam, ebbol az utolso 3 honap dieta, majd aviva torna, az ot honapos kontrollon egyetlen cisztam sem volt mar, mind felszivodott.
2019. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Eleve nem értem, hogyha az a problémád, hogy nem jön a baba, akkor miért szednél ezután fog.gátlót?

Arról nem is beszélve, hogy a lelki okok nagyon erősek ilyen helyzetben. Könnyen lehet, hogy ha elengeded ezt, és éltek lazán-könnyedén (nem fog.gátlóval), akkor egy éven belül teherbe esnél.

De a pajzsmirigy probléma is oka lehet ennek. Mindössze 3 hónapja diagnosztizálták. Lehet, hogy ha ennek a működése normalizálódik, akkor utána lassan-lassan növekszik a teherbe esésre az esély. De még így is kisebb lesz, mint normál esetben, magyarul: türelmesen kell próbálkozni.

De mondom, én úgy érzem, nagyon görcsölsz ezen a témán és ez rettentően ellene dolgozik a teherbe esésnek.

2019. ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7, a bizonytalansag miatt gondolkozik szerintem a fogamzasgatlon. En ket evet vartam a pozitiv tesztre masodik gyerekkel, es bizony elotte megfordult tobbszor is a fejemben, hogy inkabb vedekezzunk, minthogy megint jojjon a remenykedes, aztan a csalodas. Vegul aztan nalam a prolaktinszint lehetett a ludas, mikor az rendrzodott, akkor a progeszteronom is.


Kerdezo, a pajzsmirigy rendbetetelenek minimum ideje tudtommal inkabb 4 honap, es onnantol, ha rendben van, akkor jon az elso “probalkozos” honap. Donthetsz ugy persze, hogy teljesen elengeded a temat, en mar majdnem ugy voltam vele, aztan nem jott meg 13 napig, es bar a teszt negativ volt, elkonyveltem annak, hogy biztos tul koran csinaltam. Hanyingerem is lett, biztos voltam benne, hogy jon a baba. Foldontuli boldogsagot ereztem, akkor kiderult szamomra, hogy egyaltalan nem akarom feladni. Megjott vegul, es utana a kovetkezo ciklusban is, azutan viszont mar nem 😊 En orulok, hogy nem adtam fel, de te erzed, hogy neked/nektek mi alegjobb.

2019. ápr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom 😕 Mi is tesót szeretnénk.

Nekünk "csak" 2 éve nem jön a baba. Vagyis tavaly volt egy korai vetélésem (7 hetesen)

Az elmúlt fél évben orvostól orvosig jártunk. Minden ok! Senki sem tudja h mi a baj. Én is 30 vok. A férjem 42.

Ebben a hónapban úgy döntöttem, h feladom. Nincs több doki! Nincs több számolgatás, nincs több teszt!

Nem bírom már lelkileg. Inkább a lányunkra koncentrálok.

Úgy döntöttünk, h nem fogunk védekezni ezentúl sem. Az oka: fékek h egy fél év múlva meggondolom magam, és megint beleesek abba a hibába h csak erről szól az életem!

Tehát így nem lesz az h "nah mostantól próbálkozunk megint"

2019. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

PCOS-es vagyok, PM alulműködéssel.

Nehezen jött össze a kisfiam, lassan 8 éve várjuk a tesót. Gyógyszeres kezeléseket végigpróbáltuk, amit csak lehetett, csodaszereket, mindent. Inszem, lombik nálunk sem volt, én akartam, párom nem, most már én sem.


Szóval 8 év. A csodában még néha reménykedem.

Egy nagyon kedves ismerős a 3. babáról mondott le... azt mondta, igazából csak akkor, amikor "kiöregedett" belőle. Jóval 40 felett.

Én közelítek a 40-hez. Az orvosom azt mondta, 42-43 éves korig mér belefér, szóval még van pár éven várni a csodát. Tenni már nincs lelki erőm érte. A "kötelező" gyógyszereket (met, inozitol, letrox) szedem, hátha.

2019. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!