Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nagy szemétség?...

Szerintetek nagy szemétség? Próbaidőn vagyok, és nem szólok a gyerekről.

Figyelt kérdés

Most 13 hetes vagyok, és már látszódik egy picit a pocim, de úgy veszem észre itt a munkahelyen senkit sem érdekel. Várom, hogy leteljen a próbaidő, addig nem akarok szólni mert akkor kirúgnak és nem lesz meg a munkaidőm a gyeshez.

Utána akarok szólni, mikor már nem rúghatnak ki, viszont akkor meg már csak 1 hónapot szeretnék dolgozni. Ti mit gondoltok?


2010. szept. 13. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mindenki a jól felfogott érdeke szerint cselekszik. Ha a gyermekednek és magatoknak több pénzt szeretnél, tedd ezt. Legyél önző, most a gyermek érdekeit nézd.


Egyébként a kérdésedre igen a válasz.


De én úgy tudom, hogyha eltitkolod a terhességedet, akkor, amikor felvesznek, akkor szó nélkül kirúghatnak. De ezt csak azt hiszem, hogy így van, valahol ezt olvastam.

2010. szept. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem kitolás a munkaadóval, aki hosszú távon számít a munkádra, viszont a saját jól felfogott érdeked, hogy ezt tedd, és nem ítéllek el érte.


Ráadásul mondhatod azt, hogy nem akartál túl korán szólni babonából, nehogy elmenjen a baba.


Ezenkívül ő a törvény szerint nem kérdezheti meg (elvileg), hogy mikor akarsz gyereket vállalni, és hogy terhes vagy-e már.

2010. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Ezt találtam. Kérdezd meg esetleg a kérdezőt, hogy mi lett velü.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2010. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne szólj a próbaidő lejárta előtt, utána még mindig eldöntheted, hogy meddig akarsz vagy meddig bírsz dolgozni, de szerintem is a babád érdekét tarsd szem előtt és az ő érdeke az, hogy kapjál ellátást. Hidd el ha idő előtt szólsz senki nem fogja megköszönni és csak magaddal szúrsz ki.
2010. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%

A gyeshez nem kell semennyi munkaidő, a gyes mindenkinek jár alanyi jogon (még totál munkanélkülinek is) , gyedet meg amúgysem kaphatnál mert ahhoz kell hosszú idejű munkaviszony ami neked még nincs meg. Szóval ha megmondod is kaphatsz gyest, nézz csak utána.


Kirúgni pedig nem rúghatnak ki semmiképpen mert a terhességed megvéed a törvény előtt, terhes nőt nem rúghatnak ki csak akkor ha meghatározott idejű szerződése van és az lejár, de neked ha értem nincs ilyened.


Szóval csak a lelkiismereted ami kell hogy döntsön, itt úgyis midnenki mást fog írni, hisz mindenkinek saját lelkiismerete van, ezt neked kell eldöntened.

2010. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Attól függetlenül,h megértelek-bár a gyeshez nem kell biztosított jogviszony,csak a gyedhez-,én sajnos ittam ilyennek a levét.Nem kaptam meg egy munkát,akit felvettek helyettem,az 1 hónapos próbaidő utáni első napon elment táppénzre,és akkor szólt,h terhes,soha többet egy napot sem dolgozott,viszont,mivel közalkalmazott volt,foglalt egy státuszt.Én végül bekerültem oda egy másik munkakörbe,de elég nehézkesen kerültem státuszba, a lány helyére meg nem tudtak mást felvenni,pedig kellett volna a munkája.
2010. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

Ezeket találtam neked:) Az utolsóban hasonló felvetésről van szó, igaz, hogy tavalyi, de ebben nem változott a munka törvénykönyve úgy tudom:)

2010. szept. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A magad érdekeit nézd, ne a másokét!
2010. szept. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!Én elmondtam próbaidő alatt és el is küldtek.Ha megint megtehetném nem mondanám el.Magadat nézd és a babát!!!

21hkm

2010. szept. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amíg nem kezdtem el babázni, nekem is voltak beosztottjaim egy cégnél.

A te eseted is előfordult. Eléggé szívtunk miatta, de emberileg mindenki megértette.

2010. szept. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!