Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják hogy szedjek...

Miért mondják hogy szedjek nyugodtan napi 3 magnéziumot, mikor a dobozon az van hogy 1 fedezi egy felnőtt napi szükségletét?

Figyelt kérdés
És kettőtől már iszonyat mód megy a hasam.🙁
2019. ápr. 10. 08:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
64%

4-es vagyok.

Én SZTK-ban kezdtem a terhesgondozást, ahol terhesvitamint, magnéziumot, folsavat és vasat szedettek velem.

14 hetesen mentem először magánrendelésre, és kérdeztem az orvosom, hogy muszáj ennyi bogyót szedni? Mert én kb 1-et sem szeretnék...

Ő a leleteim alapján azt mondta, vasra nincs is szükségem, a folsavat abbahagyhatom már, az a 12. hétig volt fontos, és a terhesvitamin meg nem muszáj, ha változatosan étkezem. Magnéziumot meg akkor szedjek, ha görcsöl, vagy keményedek.

Na, onnantól szülésig SEMMIT nem szedtem, és tökéletesen egészséges terhességem volt, 10/10-es apgarral született a fiam.


SZóval beszéld meg az orvosoddal, és az alapján változtass az adagon. Szólj neki a hasmenésről is.

2019. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó válaszolót meg tudom erősíteni. Én sem szedtem semmit, panaszom sem volt ami indokolta volna és köszönjük szépen, minden rendben :)
2019. ápr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Pénteken megyek a magánorvosomhoz. Nyilván meg fogom őt is kérdezni. De addig sem kellemes hogy úgy megy a hasam mintha pisilnék kedves "nekem muszáj beszólnom" válaszoló
2019. ápr. 10. 10:21
 14/26 anonim ***** válasza:
68%

Attól sem lesz bajod, ha nem szeded a magnéziumot egyáltalán. Nekem két orvosom is volt a terhesség alatt, rákérdeztem, mindkettő legyintett, hogy tök fölösleges, maximum ha szeretném magam megnyugtatni egy jó kis placeboval, akkor hajrá.

Úgyhogy ha kellemetlenségeket okoz nyugodtan vedd lejjebb....némelyik orvos kétpofára zabáltatja a kismamákkal, némelyik meg egyáltalán nem mondja, és mondom nekem az utóbbiak voltak, és sosem volt semmi panaszom, nem görcsöltem, nem fájt, nem nyíltam idő előtt...szóval én az utóbbiakra hallgatnék.

2019. ápr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 8.héttől 3×2-őt kellett szednem,most a 27.hétnél csökkentetem le 3×1-re és még így is keményedek. Ha nem veszem be egy nap,halál. Ha nincs baj,ne szedd külön :)
2019. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
59%
Fölösleges szedni, ha nincs amúgy panaszod. Én 2400 mg-ot szedtem magnézium-citrátból az ikrekkel, nagy front előtt 3600-at is és még úgy is megéreztem. Egyik sem okozott hasmenést. Akkor okoz hasmenést, ha SZEMÉLY SZERINT neked sok az a mennyiség, szóval amennyitől nem megy a has, annyira szükség is van, ha ez 100 mg, akkor 100 mg, ha 3000, akkor 3000, teljesen egyéni. Hallgatni kell a szervezetedre akkor is ha nem kell és akkor is, ha igényli, ez a lényeg, a személyre szabás.
2019. ápr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
38%

10es valaszolonak! Akkor szerinted birkakent kovesse a valaszolo azt amit mond az orvos es a vedono annak ellenere hogy panaszau vannak az emelt magnezium mennyisegtol?? Szerinted ez a megoldas hogy olvadjon szerencsetlen egybe a wc cseszevel es szenvedjen?

En meg az ilyen birka embereket ki nem allhatom aki gondolkodas es kerdes nelkul koveti az orvosi javaslatot.

Kerdezo annyit szedj amennyi nem okoz hasmenes. Amugy en 10 hetes vagyok nekem is van ilyen panaszom de en hiaba veszek be magneziumot akkor sem valtozik sokat a helyzet igy inkabb nem veszem be.

2019. ápr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
71%
Terhesség elején szedtem 3x2 szem magne B6-ot, nem nagyon használt aztán váltottam magnesolvot 3x1 tasakra az se segített attól nekem is ment a hasam mikor egyszer megemeltem az adagot. Most a magnerotot szedem napi 1 szemet ez az egy ami jó.
2019. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
25%

Normál esetben a szervezetedben van mondjuk 10 egység Mg. Ebből naponta elhasználsz kettőt, ennyi az igényed.

Most te mondjuk terhesen állsz 5 egységen. ha csak a napi kettőt viszed be, pont olyan hiányod marad...

2019. ápr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
52%
17, inkább a hasmenés, mint a görcsök.
2019. ápr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!