Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják hogy szedjek...

Miért mondják hogy szedjek nyugodtan napi 3 magnéziumot, mikor a dobozon az van hogy 1 fedezi egy felnőtt napi szükségletét?

Figyelt kérdés
És kettőtől már iszonyat mód megy a hasam.🙁
2019. ápr. 10. 08:18
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
De amint mondtam is, nincsenek erős görcseim. Ezek a kis belenyilalások vannak, de azok így is. Illetve ahogy kezdett nőni a pocim, akkor volt egy kis húzódás és arra mondták ezt. De az se fájt csak kellemetlen volt.
2019. ápr. 10. 12:24
 22/26 A kérdező kommentje:
Most is elmentem otthonról 2 órára és alig értem haza a wcre. Délután több időre kell elmennem. Hordjak pelenkát?
2019. ápr. 10. 12:26
 23/26 anonim ***** válasza:
93%

Hagyd a fenébe, ne szedd. Főleg ha görcseid sincsenek. Méhszalagok nyúlása és egyebek miatt mindenkinek vannak fájdalmai a terhesség alatt, de azért arra nem érdemes semmit bekapkodni...

De amúgy ha még görcseid is lennének, az is csak neked rossz, semmit nem okoz, nem fogsz a görcsöktől elvetélni vagy koraszülni...

2019. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nem úgy értette az orvos, hogy márpedig minden nap vegyél be 3mat, mert csak, hanem ha úgy érzed, hogy görcsölsz, akkor vegyél be. (és nem baj, ha ez napi 3 db-ot jelent)
2019. ápr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Na a magánorvosom azt mondta (jelzem meg is nézte mit szedek), hogy ha nincs panaszom akkor bőven elég ebből 1 is.
2019. ápr. 12. 11:19
 26/26 Ignis Subdialis ***** válasza:

Az nem derül ki számomra, milyen készítményt szedsz. Mert ezek nem összehasonlíthatók, ha nem tudjuk, hogy milyen vegyület van benne. Pl. ha 375 mg tiszta magnézium van a tablettában magnézium-oxidból, abból hasznosul mondjuk 15-20 mg, ha magnézium-citrátból vagy -orotátból, akkor meg szinte az egész.


Pár egyszerű tény:

1) Ha nincs izompanasz (akár has, akár vádli), nincs szükség magnéziumra. A test az izomgörcsökkel kiválóan tudja jelezni, ha szüksége van rá.

2) A Magnosolv azért okoz hasmenést, mert nagy dózisú, jól felszívódó magnéziumról van szó. Ha magnerotból lehetne kapni olyan oldatot, amiben szintén 365 mg elemi magnézium van (azaz 10 db magnerot tabletta tartalma), az is valszeg hasmenést okozna.

3) Jó hír, hogy a nagydózisú magnéziumhoz könnyen hozzászokik a szervezet és onnantól már nem okoz hasmenést. Ha valaki nem akarja kivárni ezt a 4-5 napot a vécén ülve :) akkor folyamodhat ahhoz, hogy minden tasakot két részletben vesz be, legalább 2 órát várva a kettő között, vagy egy felet evés előtt a másik felet utána. Kb. 200 mg magnézium a határa ennek a kezdeti hatásnak.

4) A multivitaminokban (terhesvitaminban) lévő magnézium úgysem szívódik fel, mert nagy valószínűséggel magnézium-oxid.


#16 - szerintem az a 2400 mg nem a tiszta magnézium tömege, hanem a magnéziumvegyületé (citrát). Tiszta magnéziumból a legnagyobb mennyiség ilyen esetben a 3-4 tasak Magnosolv, amiben max. 1500 mg a magnézium.

#18 - jó, hogy napi 1 magnerottól nem megy a hasad, egy darab magnerotban egy tasak magnosolv magnéziumtartalmának a tizede van.

2019. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!