Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy van az hogy szerintetek...

Hogy van az hogy szerintetek egy tizenéves nyugodtan szüljön egy felnőtt meg ne?

Figyelt kérdés

Nem tudtam máshogy kiírni a kérdést de arra lennék kíváncsi hogy milyen "logika" alapján írjátok le a véleményeiteket a terhességről egy tizenévesnél és egy felnőttnél aki esetleg nincs anyagi biztonságban?

Nem rég olvastam(de persze nem ez volt az első és számtalan ilyen van még itt gyakorin)hogy egy felnőtt nő párkapcsolatban stb stb csak épp nincs anyagi biztonságban....azt írták neki a legtöbben hogy hát ne vállalja be a gyereket és egy csomó ellenérvet sorakoztattak fel!Most viszont olvastam egy tizenéves lány kérdését(megjegyzem ez sem az első ilyen kérdés)aki,bocsánat hogy ezt írom de "szokásosan véletlen" lett terhes,neki pedig egyből azt írta szinte kivétel nélkül mindenki hogy nyugodtan tartsa meg,hogy majd a nagyszülők segítenek stb stb!

Szóval nem értem a "logikát" hogy a felnőtt,jóval biztosabb anyagi hátteret tud nyúltani,külön lakás/albérlet stb stb,a tini meg még csak iskolás,se szakma se külön lakás se semmi és mégis támogatja mindenki!

Persze értem én hogy itt senki nem fogja a már meglévő terhességre azt írni hogy vetesse el,de azért ez így mégis csak fura!Vagy még így névtelenül se meri senki leírni hogy mégis miből fogja eltartani a gyereket?

Isten ments hogy pálcát törjek bárki feje felett,de azért ez így elég érdekesen hat!

Kíváncsi vagyok hogy ti hogy is látjátok akkor ezt!

Köszönöm a válaszokat!


2012. máj. 17. 07:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvető különbség, hogy a tizenéves terhességeknél, egy meglévő terhességről beszélünk, a másik témánál pedig egy vállalhatóról, tehát ott konkrétan nincs még baba. Amúgy ilyen jellegű kérdésekre még nem válaszoltam, mert egyik sem érint, nem voltam tini anyuka sem, illetve nálam nem idegenek döntik el, hogy vállaljuk-e a második babát. De szerintem alapvetően ez lehet az ok amit írtam.
2012. máj. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is így van hogy az a kérdés hogy a már meglévő babát elvetesse e (ha van segítsége akkor úgy gondolják azok akik válaszolnak, hogy inkább tartsa meg, majd segítenek neki). Illetve ott amikor ilyen 16 -17 év körüliről van szó, nem is nagyon feltételez az ember akkora felelősségtudatot.

Viszont ha 25-30 körüli akkor ott már csak gondolnak arra is hogy mire hova szülik a babát, hiszen felnőtt emberek tapasztalatokkal a hátuk mögött stb.

Bár én ezt csak elméletileg válaszolom, mert én nem hiszek abban hogy jó döntés egy 16 évesnek gyerek.

Nekem az a véleményem hogy annak sose a 16 éves lesz az anyja hanem a nagymama kap egy újabb késői babát...

Aztán persze ritka kivételek mindig vannak.

2012. máj. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!