Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már a terhesség kezdetén...

Már a terhesség kezdetén nagyon megváltozik a bélműködés?

Figyelt kérdés
Én komoly székrekedéses voltam, most pedig már-már elég híg a székletem, de nem kell gyakran mennem Wc-re, azaz nincs olyan igazi hasmenésem, plusz nagyon fel vagyok mindentől puffadva, elég kellemetlen, főleg estefelé, úgy érzem magam, mint egy lufi, pedig igazán próbálok egészségesen enni, gabona stb, főzelékek. Na becsúszik néha egy kis édesség is.
2007. dec. 6. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond. Tök normális minden ami nem jár vérzéssel és erős görcsökkel.

Mindent lehet a hormonháztartás felborulásnak a számlájára írni. :))


Gratula babához, kellemes babvárást kívánok.

2007. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A szakirodalom kb a 14 . héttől írja a székrekedést, ami kitarthat a szülésig.

Én is féltem, mert krónikus opstipációban szevedek már régóta-koromhoz nem illő módon.

De semmi baj nincs a székletemmel. Néha hígabb, néha keményebb, de ez normális.

Ha bírod, igyál sok tejet, kakaót, az jó a székrekedés ellen, és bár kéne, de kevés banánt egyél,m ert az szorítha a széletet.

Sok gyümi, zöldség, leves és sok folyadék.-9

2007. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam, hogy a terhesség első hónapjaiban pont azért lesz kicsit nagyobb a hasunk, mert megváltozik a bélműködésünk. Én is fel voltam puffadva, aztán 4 napig nem volt székletem. Ez volt eddig a leghosszabb. Nekem kb. a 13. hét körül szűnt meg az erős puffadás.

Jó babavárást kívánok. 20 hetes kismama.

2007. dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális az elejétől megérezni a változást. Étkezz kiegyensúlyozottan, nem lesz gond. Nekem a délutáni séta enyhítette az esti puffadást. Az édességgel csak óvatosan a kilók miatt, nagyon le tudnak rakódni :-))) Jó babavárást!
2007. dec. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!