Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nagyon magas volt A...

Akinek nagyon magas volt A TSH-ja volt probléma a terhesség alatt vagy után?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a koraszülésre vagy bármi másra. Nem voltam sose orvosnál a pajzsmirigyem miatt most derült ki hogy nem jól működik
2019. ápr. 25. 17:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mennyi idős terhes vagy és mennyire magas?
2019. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
18 hetes vagyok 10 a ths
2019. ápr. 25. 17:51
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Az elég durva. Lehet a terhesség miatt is. Kérdés mennyi ideje lehet ilyen magas. Nekem már a terhesség előtt kiderült és be lett állítva, de így is elküldött a fogadott orvosom genetikai tanácsadásra. Ott azt mondták, hogy szellemi elmaradottságot okozHAT amennyiben nincs kezelve és figyelve. De nem akarlak megijeszteni
2019. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
:O hú. Szerintem SOSben írnak rá gyógyszert. Ha szeded, nem lesz baj. Csak a kezeletlen pajzsmirigy probléma okozHAT bajt.
2019. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%
A tsh nem pajzsmirigy hormon, ezt az agyalapi mirigy termeli. A T4 és T3 az. Keress fel egy endokrinológust, de gyorsan, mert az nokedli doki, aki csak tsh alapján ítél. Nekem olyan nem utalt az 1,5-ös tsh-m PM alulműködésre, mégis az volt a bajom...
2019. ápr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy 18 hetesen már termel magának a baba PM hormont, 16. hétig viszont nagyon fontos, hogy rendben legyél, mert ha nincs elég anyai PM hormon az idegrendszerre kárára a baba a szervei fejlődéséhez használja azt. Azaz butuskább lesz. Legrosszabb esetben vetéléshez vezet, de ez téged már nem fenyeget.
2019. ápr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Most kaptam meg az eredményeket amiket 13 hetesen adtam le, akkor kaptam utrogestant vérzés miatt azt viszont nem tudom hogy progi pótlás miatt mert ki se vizsgálták csak uh-on nézet meg a doki de a vérzés okát nem tudta. Voltam genetikai uh-on semmit nem mondták ami miatt baj lenne, csak hát ez a THS értéket mondták adtak beutalót is az endokrinogiára de mondták hogy beszéljem meg az orvosommal.
2019. ápr. 25. 19:01
 8/24 anonim ***** válasza:
A TSH onmagaban keves ahhoz, hogy lehessen tudni, hogy gond-e, bar ilyen magasnal azert mar altalaban az T3 ill. a T4 szintje sem szokott stimmelni, es azt lenne a fontosabb tudni. Illetve az aTPO-t. Ft4 es ft3 szintet kellene nezetni.
2019. ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A TSH semmilyen hatással nincs a babára, addig minden rendben van amíg az fT3 és az fT4 értéked rendben van. Nekem sajnos gyógyszert kell szednem alulműködésre, éppen gyógyszer átállításban voltunk amikor terhes lettem, így nem szabadott változtatni az adott dózison. Nekem mérhetetlenül magas a TSH-m, viszont az fT3 és fT4 értékek tökéletesek. Az ország legjobb endokrinológusaihoz mentem, hogy ugye nem lesz baj a babával, de egyöntetűen mind azt mondták, hogy önmagában a magas TSH nem hat a picire. És nem mellesleg tökéletesen egészséges kislányom született, néztek neki pajzsmirigyműködést többször és semmilyen rendellenességet nem találtak.
2019. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy butább lesz a baba, mi vagyunk az élő példa. Igazából ezen a területen az orvosok sötétben tapogatóznak. Első gyerekemnél egekben volt a tsh 10 felett, és a T4 rettentő alacsony volt. A méregdrága magánorvosom se hitte, hogy megmarad a baba. Második trimeszter közepére sikerült beállítani.

Most 4 éves tökéletesen egészséges, sose kapott még gyógyszert életében és az átlagnál egyértelműen magasabb az IQ-ja.


Én persze végigparaztam a terhességet, de igazából akkor nyugodtam meg, amikor elolvastam angolul ezt a kutatást, amire hivatkoznak, amikor azzal riogatnak, hogy kretén lesz a gyerek. Jót röhögtem rajta, akkora baromság az egész :)

2019. ápr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!