Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ügyeletesnél szeretnék...

Ha ügyeletesnél szeretnék szülni, akkor jeleznem kell az adott kórháznak a szülést előtte?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyi idővel előtte?

Vagy ha nem kell, akkor egyszerűen csak amikor elfolyik a magzatvíz, "besétálok" abba a kórházba, ahová tartozom, hogy szülni fogok? Első szülésem lesz, ezért még nem sok mindent tudok ezzel kapcsolatban. (Nem fogadok orvost, ezt már eldöntöttem.)

Köszi a válaszokat!


2019. ápr. 25. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
En ugy tudom, hogyha nem korzetes korhazrol van szo, akkor nem szoktak fogadni elore bejelentkezoket, viszont, ha beesel, ellatasi kotelezettseguk van, hazakuldeni tehat nem fognak, ha mar aktivan vajudsz (ha meg nem, akkor valoszinuleg hazakuldenek). De egy probat meger elore megkerdezni, facebookon vannak korhazankenti csoportok, esetleg ott is meg tudod erdeklodni, hogy az adott korhazzal volt-e mar ilyen tapasztalata valakinek.
2019. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már egy órája 5 perces fájásaid vannak, vagy elfolyik a magzatviz bemész és ott lesz majd egy orvos aki megvizsgál. Fogják kérdezni hogy van-e választott orvosod? Azt mondod nincs. Így az ügyeletes orvos lesz veled, vele fogsz szülni. Lehet hogy váltás is lesz közben így előfordulhat hogy több orvossal is talalkozol
2019. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell előre bejelnteni. Bemész és aki ott van ügyeletben, ellát.
2019. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Körzetes kórháznál csak besétálsz mikor úgy érzed, viszont nem körzetesnél nagyon ki kell számolni, mert simán mentőbe tesznek és elszállíttatnak, ha úgy van. Ez mondjuk kórházanként és településenként eltér, pl Budapesten mivel egymást érik a szülészetek, így ha nem kb kitolásra érkezel be, akkor erre lehet majd számítani.
2019. ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Előtte már valószínű nst-re fogsz járni, már ott kerdezni fogják, hogy van-e orvos. Nekem minden alkalom után elmondták, hogy "ha van valami" hova menjek. Hajnal 5kor mentünk be 5 perces fájásokkal, 8kor szültem meg, így az éjszakás ügyeletes, és a nappalos váltás is jelen volt a szülésemnél. Papíron a nappalos van beirva, pedig szinte végig az éjszakás volt ott velem.
2019. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!