Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes múltam, antibio...

7 hetes terhes múltam, antibiotikumot szedek, és sajnos hasmenésem lett tőle. Lehet a picinek baja ettől?

Figyelt kérdés
Augmentin duót írt fel a doki, 1 hétig kell szednem. 2 nap után kezdődött a hasmenés.
2019. ápr. 30. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Vegyél valami probiotikumot
2019. ápr. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szedek napi 3x1 normaflore-t
2019. ápr. 30. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem.Én is ezt szedtem terhesen, volt pár rosszabb napom miatta.:) Egészséges csodaszép babám született.
2019. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

En ezt komolyan nem ertem. Koraterhesen kva beteg vtam. Felirta a hazidokim az augmentin duot. Elmentem vna kivaltani, erre a patikus nem adta ki mivel jeleztem h kismama vagyok. Megkerdeztem a nodokim uezt mondta, elso trimeszterben nem adná.

Nagyon nagyon nehezen gyogyultam meg a gyogyszer nélkül es azota tobb ilyen kerdest olvastam mar. Most akkor szabad szedni? Nekem is kellett terhesen amugy elotte mar de a vegen nem az elso trimeszetrben.

2019. ápr. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Minden gyógyszerének van mellékhatása és ezektől a kismamákat féltük legjobban. Kb bármit felírhat az orvos, olyan szert is, amit alapból sose adna kismamának, de ilyenkor jön a kockázatok és mellekhatasok mérlegelése: mire van nagyobb esély, hogy a nő állapota rosszabbodik, vagy a magzat károsodik. Ezt csak az adott orvos tudja mérlegelni, ő latja, hogy milyen állapotban van a nő és kivel tesz jobbat, a gyógyszerrel, vagy annak hianyaval

2019. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az augmentin elvileg az egyetlen antibiotikum, amit kismamák szedhetnek. Én nagyon rosszul voltam, 3 napig hőemelkedés-láz, fájdalom, iszonyú gyulladás a torkomban, ezért adta,mert muszáj volt 🤷‍♀️
2019. ápr. 30. 18:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Koszi a valaszokat. Igen nagyjabol ismerem a dolgot. Elony/kockazat merlegeles meg nyilvan a kismamakon etikatlan lenne gyogyszerkiserletet vegezni. Es nehany kozismert tragedia utan (pl Contergan) mar sztem a XXI.szazadban jobb is belatni ezt.


Mivel nem gyógyszerész vagyok igy nem tudom ők milyen rendszerből dolgoznak. (azaz mire alapozta a holgy, hogy nekem nem lesz jo a haziorvos altal kiirt gyogyszer, de tanakodtak ezen egy par percig)


En talán olyan 3-4 hetig brutalisan vtam. Takony meg ugy kohogtem mint egy lancdogmhanyos nyugdijas. Lazam nem volt. Sztem emiatt nem javasolta a nodokim. Gondoltak csak tulelem.. Vagy már mindegy is. Több terhesseget nem tervezek az eletem soran, igy nem kell többet megkuzdenem remélem ezzel a koraterhessegi immunrendszer gyengeseggel sem.


Jobbulast kerdezo!

2019. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én sem terveztem többet, mégis a harmadik babát várom jelenleg 🤷‍♀️❤️
2019. ápr. 30. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!