Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony cukor esetén mi a...

Alacsony cukor esetén mi a teendő? 2,7 lett az ehgyomri cukrom, ez nem a terheléses vizsgálat hanem egy sima 3. Trimeszteri vérvétel.

Figyelt kérdés
Gondolom ez így nincs rendben. Orvosnal most voltam, csak két hét múlva mennek. Kérlek csak akkor válaszolj ha neked is volt ilyen, vagy ismersz olyat akinek volt ilyen.
2019. máj. 3. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

EZ nagyon alacsony, én GDM-es vagyok, a cél, hogy 3,5 alá lehetőleg ne menjen a cukor, nagyon nem jó a magzatnak és neked sem.


Eszedbe ne jusson két hétig várni az orvossal, de ez nem a nőgyógyász hatásköre, hanem a háziorvosé, illetve küldhet diabetológiára is.


Célszerű lenne addig is venned egy vércukormérőt és ellenőrizni az éhgyomri és legalább napi egyszer az étkezés előtti cukrodat. Ha például gyalog mentél a vérvételre és előző este korán vacsoráztál és abban nem, vagy alig volt CH, mert pl. kenyér nélkül ettél virslit, ilyesmit, akkor sem jó ez az érték, de lehet, hogy egyszeri eset volt. Ha viszont rendre előfordul, akkor kezelni kell.

2019. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
2,7 volt a éhgyomri cukrom, 2,5 a terheléses mindkét babámnál ugyanennyi volt nagyjából. Nem volt teendő vele. A nagy azóta 2,5 éves, a kicsi 8 hónapos. Mindhárman egészségesek vagyunk.
2019. máj. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
2,2 volt az éhgyomrim,nincs teendő vele,hacsak annyi nem,hogy sose légy éhgyomorral.
2019. máj. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tök durva, hogy mindenki azt írja nincs vele teendő.

Nekem csak ilyen 3,4-ig esegetett le, és szarrá riogattak, hogy tönkreteszem a babámat :(

Nem értem miért mondanak az orvosok ennyire különbözőt... De remélem az utolsó két válaszolónak van igaza, és nem okoz hatalmas kárt a dolog. (Pár hét múlva szülök és megtudjuk)

2019. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Az orvosok azért mondanak összevissza midnenfélét, mert a legtöbb orvos csak ahhoz ért, amit éppen csinál, jó esetben. Tehát egy átlag nőgyógyásznak fogalma nincs a cukorbetegségről, de egy átlag belgyógyász-háziorvosnak meg fogalma nincs a terhességi diabéteszről. Az alacsony vércukornál a magzat agya nem jut elegendő oxigénhez. ha ez hypoglikémiáig megy, akkor abba simán belehalhat. Ennyit arról, hogy nincs teendő vele, HA TÖBBSZÖR ISMÉTLŐDIK. Azt én sem állítom, hogy egyszeri esetből bármi gond lehetne.


Másrészt arról az orvosról nem is tudok mit mondnai, aki terhelés utáni 3 alatti vércukorértéket még normálisnak tart. Olyan súlyos inzulinrezisztencia jele, mint a pinty. Annak nyilván örülök, hogy a gyerekek egészségesek, de hogy akinek ilyenek voltak a cukrai, az nem telejsen egészséges, az is fix. Lehet lepontozni.

2019. máj. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Világ életemben ennyi volt az éhgyomri cukrom. Odafigyelek mit eszem, miota az eszemet tudom heti 5 alkalommal sportolok. Fel sem merült a babáknál, hogy ez gond lehet, eü-ben dolgozom, beszéltem diabetológussal ennek kapcsán. De mint írtam a kisfiam is már 8 hónapos és teljesen egészséges.
2019. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt éhgyomri cukorról van szó!

Nyílvàm reggel felkelek,eszem és soha nem 2,2 a cukrom. Terhelésnél órákig nem ehettem,mitől lenne csoda hogy lezuhant? A dokik azért nem foglalkoznak ezzel mert ezt pont ők is tudják

2019. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló: az éhgyomri cukor nem eshet le ennyire egészséges embernlél akkor sem ha ébredés uátn pár órán át még nem jut reggelihez, illetve egészséges ember nem ilyen alacsony vércukorszinttel ébred, tehát nem arról van szó, hogy másnak is ennyi, csak eszik rá, és közben nem méri.


Az igaz, hogy ha elve nem magas, mondjuk 4 körüli, mire az ember odaér, plána esetleg gyalog a laborba, meg kivárja a sorát, valóban leeshet 2-3 közé, ez nem is kérdés, és ez önmagában normális. viszont 75 g glükóz után 120 perccel a 0 perces alá esni nagyon is komoly inzulinrezisztenciára utal, ami ugye a cukorbetegség előszobája, most még túltermel a hasnyálmirigy, aztán szépen kimerül. Az minden normálsi orvosnak intő jel, ha a 120 perces érték alacsonyabb, mint a 0 perces! Az már csak hab a tortán, hogy ebben a konkrét esetben a 120 perces nemhogy a 0-snál alacsonyabb, hanem még 3-nál is alacsonyabb.


Mindez terhesne nagyon nem játék. Én ezért javasoltam azt, hogy vásároljon a kérdező vagy kölcsönözzön egy otthoni vércukormérőt, és nézze meg pár napon át az éhgyomri vércukrát, és evés után 60 perccel is. Ha minden rendben van, akkor oké, de ha máskor is vannak ilyen alacsony értékek, akkor komolyabb vércukorprofilt kell nézni.


Félreértés ne essék? nem ijezstgetni akarok, harmadik GDM-es terhességem, tisztában vagyok azzal, hogy mik a normálsi értékek, mik nem azok, és hogy milyen hatással lehetnek ezek a magzatra és az anyára.


Az nem bizonyít semmit, hogy másnak haosnló értékek mellett egészséges gyerekei születtek. Sajnos. Millióan mennek át naponta a piroson, és nem üti el őket smemi, mégsem javasolnám senkinek, hogy mindig a piroson menjen át.

2019. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!