Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kezdek remegni az...

Miért kezdek remegni az èhsègtől, ha nem eszek 3-4 óránként?

Figyelt kérdés
Vasárnap töltöm mèg csak a 9.hetet,de pár óránként ennem kell. Fèlek,hogy nagyon meghízok így. 165cm/55kg vagyok. Terhesség előtt délelőtt 10 körül ettem először,most már fél 8-kor ennem kell és fél 12-kor elkezd rám jönni a rosszullét az èhsègtől, ilyenkor azonnal ennem kell. Délután 3-4 körül megint ugyanaz. Igazából reggeltől estig 3-4 óránként ennem kell,mert úgy érzem elhagy az erőm és az ájulás kerülget. Ez normális vagy valami bajom van?
2019. máj. 10. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elejen en is igy voltam en ugy oldottam meg hogy par falatokat ettem orankent. Munkahelyen is szerencsere nem szoltak erte.
2019. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Énis ugyanígy voltam. Próbáj olyan ételeket enni ami nem hízlal. Pl nekem ajánlották a popcornt nasinak. Be is jött össz vissz 6kg-t híztam :)
2019. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Leesik a vércukor szinted. Nem kell sőt ne is egyél egészségtelen dolgokat, de gyakrabban egyél kis falatokat. Egy almát, egy müzli szeletet stb. Nézz utána a neten milyen alacsonyabb glikémiás indexű ételek vannak és milyen szerepük van.

Én nagyon vékony vagyok és világ életemben nem nagyon bírtam ki 2-3 óránál többet evés nélkül, nincs tartalék a szervezetemnek, rögtön leesik a cukrom, melegen lesz szédülök. Amióta terhes vagyok az első pár hétben éjjelente is 2-3szor felriadtam és ennem kellett, bár ez inkább a sav miatt van. Hidd el, a szervezeted tudja mire van szüksége, már nem csak téged kell ellátnia. Nem hamburgert kell nyilván enni, de zabkeksz stb meg ahogy fentebb írtam nézz utána, nem ettől fogsz meghízni

2019. máj. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kiderült roszz a cukrom :(
2019. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Cukrod mikor derült ki?

Az orvosomnak akkor jelzem a problèmát,nehogy nálam is ilyen gond legyen


Meddig tarthat ez a rosszullétes időszak?

2019. máj. 10. 15:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez volt, és nagyon rossz cukrom volt. Amit leírsz annak a jele, hogy leesik a cukrod (ami nagyon nem jó állapot a babának), és ha leesik akkor sajnos könnyebben fel is szalad magasra nem megfelelően beállított étrendtől... és az meg ugye megint nem ideális a babának.

Asszem 25-26.hét körül csinálnak cukorterhelést, akkor kiderül, nekem csináltak talán a 10.hét körül már, mert inzulinrezisztens voltam a terhesség előtt.

Szerintem kérhetsz hamarabb ilyen vizsgálatot a panaszaid miatt, ha nem szeretnél, akkor meg mérd magadnak vércukormérővel.

De egyébként 3-4 óránként evés tök ideális a vércukorszintnek, ez lenne a normális, ha diétáznod kell/kéne akkor is azt mondják hogy 3 óránként egyél, csak nem mindegy mit.

2019. máj. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, és nekem ez az időszak kb. a 20.hétig tartott, de ekkor emeltük meg drasztikusan a fehérjét a diétámban... és amikor ráállt a szervezetem a sok fehérjére onnantól nem esett le a vércukrom, nem volt a remegés, és egyensúlyba jött az egész.
2019. máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 khniki ***** válasza:
100%

Én is így voltam az elején. Szabályosan rosszul voltam, ha üres volt a gyomrom. De aztán megszűnt és ugyanúgy napi 3x eszem, mint azelőtt, nem terhesen.

21 hkm

2019. máj. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jövő héten mindenképp megemlítem azért az orvosomnak,de ezek szerint nem egyedi az esetem.

Próbálok odafigyelni arra mit eszem,de jelenleg a zöldségek gondolatától is hányingerem lesz, gyümölcs mondjuk jöhet.

2019. máj. 10. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!