Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszteri hányással...

Első trimeszteri hányással mikor kell kórházba menni?

Figyelt kérdés

Ne nevessetek ki kérlek, voltam már hányós terhes, de ez a mostani megrémít. Egész napos folyamatosa borzalmas erős hányingerem van, víz nagyjából bennem marad, más nem. Se keksz se semmi. Ehhez olyan álomkór, hogy az ágyból alig bírok kikelni. Nem vagyok egy kényelmes vagy nyafogós típus, mint írtam voltam már terhes, sokszor hánytam a lányommal is, de akkor bennem maradt azért valami. Most ha megeszek valamit úgy elkezd fájni a gyomrom hogy kiegyenesedni se tudok, és addig tart amíg ki nem hányom.

7hetes vagyok egyébként.


2019. máj. 10. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor, ha a kiszáradás fenyeget. Azért a vizet próbáld meg bent tartani, apránként igyál, meg vegyél patikában roboráló italport.
2019. máj. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szerintem hívd fel nyugodtan az orvosodat és kérdezd meg mit csinálj.
2019. máj. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Dokit hívd fel, de nem lesz semmi baj, ne aggódj, én a 29. héten feküdtem be, nem tudom miért nem fektettek be előbb, napi 10 hányás, állandó hányinger, 7.-töl, a 29. hétig. Jó sokáig ki lehet így bírni, de borzalmas.
2019. máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Orvosom nincs, az ügyeletre tudnék csak bemenni. Fogadok orvost, csak azt hittem még gondolkozhatok az orvosválasztáson 1-2 hétig. És a kórházba mit tudnak csinálni? Csak folyadékpótlás vagy hányáscsillapító gyógyszert is adnak? Mert folyadékot itthon is tudok pótolni amíg bennmarad.
2019. máj. 10. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
A 12. hétig nem igazán tudnak hányáscsillapitot adni, de esetleg hatásos lehet a b6 vitamin, főleg ha infúzióban kapod, otthon estleg kiprobálhatod a gyömbér teát, lereszelsz kb. 1-2 centis gyömbérdarabot és fél liter vízben főzöd 10 percet, a 12. hét után, ha marad a hányás, kaphatsz cerucal-t, ami nagyon hatásos gyógyszer.
2019. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vitaminos infúziót szoktak adni, súlyos esetben azért lehet hányáscsillapítót is, meg a gyomorsavcsökkentő sem árt.

Nálunk akkor fektetnek be vészes hányással, ha a vizeletben van keton.

2019. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Napi 10-15 hányással hazaküldtek egy adag infúzió után. Aztán napi 40-nél kb már bent tartottak napokig..tele voltam már akkor acetonnal,a kiszáradás szélén álltam.Utólag belegondolva a napi 10,még istenes volt :)
2019. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!