Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 mm-es petezsákban alig...

11 mm-es petezsákban alig látható méretű embrió problémát jelent? Volt más is így?

Figyelt kérdés

Ma töltöm a 6. hetet, vasárnap voltam ultrahangon (tehát 5+5 hetes voltam), 11 mm-es petezsákot látott a doki szépen beágyazódva, minden rendben volt körülötte. Embriót nagyon halványan látott, mikor jobban ránagyított. Azt mondta, lehet, hogy később fogant, így 3 hét múlvára rendelt vissza kontrollra. Addig lerágom a 10 körmöm. :( Ez így normális? Járt már más is így? Vérzésem, kóros folyásom nincs.


Köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 14. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A petezsak merete kb megfelel a terhessegi kornak es az esetek tobbsegeben betoltott 6 het elott nem latnak meg embriot. Elvileg kerek 6 hetesen 2-3 mm, akkortajt kezd el a szivcso is pulzalni, azaz eleg 2 nappal korabban menni uh-ra es nem latnak meg semmit a petezsakon kivul.

Koran mentel, kb azt lttak, ami akkor lathto. Ne aggodj emiatt, ha mas problema nincs.

Sajnos ez gyakori, ezert javasoljak betoltott 7 het korul az elso uh-t, mert valamivel jobb erzes egy hetet varni pluszban az elso uh-ra es embriot latni szivmukodessel, mint 2-3 hetet varni a masodik uh-ra ugy, hogy az elson nem tudtak meg elo terhesseget megallapitani.

Turelem! :)

2019. máj. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors, nyugtató választ!

Igen, borzasztó így ez a várakozás. :(

2019. máj. 14. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiammal 5+4 hetesen mentem orvoshoz, csak petezsák volt. 10 hetesen kellett újra mennem, minden rendben volt. Remélhetőleg lesz kistesó, ma vagyok 6+1 hetes, 3 nap múlva megyek, akkor elvileg már látnia és hallania kell a kicsikémet. Tudom, hogy aggódsz! Én is! De rendbe lesz minden! És itt ne olvasgass! De tényleg! Mostanában annyi rosszat olvastam, hogy még én is bepánikoltam, pedig a kisfiamnál egy kicsit sem izgultam.
2019. máj. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én naptár szerint 6+0 hetesen voltam először, 15 mm-es petezsák volt, 5 mm-es embrióval és láttuk a szívpulzálást is. Viszont a mi babánk előbb fogant, nem középidőben, ezt biztosan tudtuk. :) Szóval valójában pár nappal idősebb volt a terhességem.

Szerintem 5+5 hetesen teljesen jó, amit eddig láttak, próbálj pozitívan gondolkozni, mert szerintem nincs ok aggodalomra, normális, hogy még pici volt az embrió. :) Főleg, ha tényleg később fogant. Persze tudom, nehéz ilyet mondani, mert 3 hét ilyenkor egy örökkévalóságnak tűnik, de nyugi és türelem. :)

2019. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Petezsák mérete tökéletes. Az én babóm állandóan kisebb volt mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva! 6+3 kb 2 mm és pulzált! 7+3 7 mm, 9+3 23 mm, 12 hetesen pedig már tökéletes mérete lett, teljesen behozta magát! Hozzáteszem 6+3-on az iszonyú profi magánorvosom egy tök új géppel kb 5 percig kereste (előtte volt ütés petezsak miatt vetélésem) mire meglett az az aprócska pötty. Ja és tutira teljesen középidőben fogant. Szóval tényleg ne izgulj, semmit nem jelent ez ilyenkor még!
2019. máj. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 hetesen voltam uh-on először vérzés miatt akkor 5 mm-es petezsák 6 hetesen 2 mm-es embrió és csak 8 hetesen volt szívhangja nem kell aggódni :)

21 hkm

2019. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ! :) Május 31-én minden kiderül, akkorra kaptam időpontot.
2019. máj. 15. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!