Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kókusz pólya jobb vagy a...

A kókusz pólya jobb vagy a hagyományos?

Figyelt kérdés
2008. nov. 11. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a legjobb, ha nincs pólya. Nagyon rosszat tesz a babák csípőjének, hogy a lábacskájuk egyenesre van kényszerítve és gátolva van a mozgásban.
2008. nov. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a hagyományos van. Azt fogom használni.
2008. nov. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pszichológus szerint jót tesz a pólya a baba lelkének, bár tényleg nem tud úgy mozogni benne..Nekem is a hagyományos van, mi is abban nőttünk fel..

29.hetes

2008. nov. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy,hogy melyik. a lényeg, hogy biztonságod ad neked is és a babának is. nem tudom milyen tévhit, hogy nem tesz jót a babának (évszázadokik jó otletnek tartották, most meg hirtelen káros), az ilyen pici babák igenis szeretik, ha be vannak pólyálva.
2008. nov. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elején hasznos lehet a pólya, és jó a hagyományos is. Nem muszály őket belekötni, elég ha ráfekteted, neked is könnyebb megfogni, tartja a kis fejét, szoptatásnál is jól jön és ő is nagyobb biztonságban érzi magát. Én is csak néhány hétig használtam.
2008. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt mondta, hogy nem jó a pólya. Szoptatáshoz én szopipárnát fogok használni.
2008. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Nekem ortopéd gyermekorvos mondta (ja, első válaszoló vagyok) hogy merénylet a gyerekek csípője ellen a pólya. Teljesen természetellenes ugyanis a kiegyenesített, mozdulatlanságra kényszerített láb a kisbabáknak az anyaméh után... Csak gondoljatok bele, születésig felhúzott lábak kizárólagosan, aztán hirtelen minden átmenet nélkül kifeszítés, mozdulatlanság...

Sok baba szereti, ha körbe van bugyolálva, ehhez tökéletes egy szopis párna vagy egy összehajtogatott takaró is. Akinek meg gondja van, hogyan fogja meg a saját gyerekét pólya nélkül, az hogy fogja mondjuk fürdetni? Tén hinni kéne magunkban, hogy nem fogunk elejteni vagy összetörni egy újszülöttet. Támasszátok meg a kis fejecskéjét, ha emelitek, ennyi az egész, nem kell ehhez pólya. Szoptatni is tökéletes a szopipárna, ahhoz sincs szükség a pólyára.

2008. nov. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!