Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell az első pozitív...

Miért kell az első pozitív teszt után még tesztelgetni?

Figyelt kérdés
Sok ilyen kérdést látok, és sokan javasolják, hogy nézzék meg erősödik-e vagy nem. Ha nem kezdek el vérezni, akkor hova tűnne a gyerek? Vagy miért javasolják az újbóli tesztet?

2019. máj. 20. 22:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%
Te azt feltételezed, hogy az elmaradt mensi után tesztelnek a nők. Nos itt nem így van. Már szex után pár nappal kezdik, aztán el sem lehet dönteni, hogy van e csík vagy nincs. Akkor van szó arról, hogy erősödik a csík stb. Mert sok a kémiai terhesség is, amiről nem is tudnánk, mert megjön a mensi.
2019. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
67%

AZ igaz, hogy a gyerek nem "tűnik el" vérzés nélkül, de egy viszonylag korai, halványka tesztbe már én sem élné bele magam, három gyerekem van, egy missed ab-m volt és két kémiai terhességem. Tudom, hog yvannak olyanok, akiknek végig egyforma halvány volt a tezstjük, meg az is van ráírva, hogy nem mutat mennyiséget, csak azt, hogy vane, vagy nincs hcg, meg olyan is van, akinek erős volt a tesztje, és erős terhességi tünetei is voltak, mégis missed ab lett vagy elvetélt. De a saját életemben ez úgy alakult, hogy a kimaradt vérzés utáni egy-két napban halvány tesztekből lett a missed ab és a két kémiai, és az ugyanekkor erős, és napokon belül egyre erősödő tesztekből meg megszülettek a gyerekeim.


Most őszintén: ha már ott tartunk, hogy felesleges tesztelgetni, akkor azt is mondhatjuk, hogy már az elsőt is felesleges megcsinálni, nem? Biztosat úgyis csak az orvos mond az Uh vizsgálat után. Régen az volt a tanács, hogy ha már a második vérzés marad ki, akkor menjenek a nők orvoshoz, és most is kb. a 7-8. hét körül érdemes csak menni, előbb nem, akkorra már van szívhang.


Addig akár egy, akár tíz pozitív tesztje van az embernek, nem biztos, hogy az embrió fejlődik is rendesen.

2019. máj. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%
Nemvárt napján csináltam az elsőt, halvány pozitív lett. 3 nappal később jól esett még egyet csinálni, hogy erősödik-e. Én időm, teszt is az én pénzem, mi a bajod ezzel? Ha te feleslegesnek tartod, akkor csak egyet tesztelj és kész.
2019. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%

Azt kérdezte, miért. Miért nem lehet csak megválaszolni, miért kell gyerekeskedni hogy "nem mindegy az neked?" meg "én pénzem" meg "ha nem tetszik ne nyisd meg".


Amúgy nálam amikor erősödött az lett pont vetélés. Nem feltétlen van összefüggés.

És valaki írta, hogy általánosságban azért van ennyi tesztelgetés, mert nem késés után pár nappal tesztelnek és kész, hanem dpo-zgatnak és kb. 8 dpo-tól naponta "lövögetnek" 1-2 tesztet a 20-ig.


Erdekes egyébként én pont a vetélés után döntöttem el hogy innentől 1 teszt ha nem jön meg. Úgy is lett, az a baba meg is maradt.

2019. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Woa-woa-woa. Vissza az agarakkal! Egy pszichologusnak tetszene ez a kerdes. Feltettem egy egyszeru kerdest erzelmek nelkul, informalodas celjabol. Erre a valaszolok a bennuk elo frusztracio mertekenek fuggvenyeben vagy megvalaszoltak, vagy engem kezdtek tamadni.


Tisztazzuk, nem zavar es meg csak nem is erdekel, ki hany tesztet lott el. Engem csak az oka erdekelt, az indok ami mogotte huzodik.


Es koszonom annak, aki normalisan meg tudta valaszolni. Es sajnalom az osszes elvesztett babat ☹️

2019. máj. 21. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!