Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan szabad Stadalaxot...

Várandósan szabad Stadalaxot bevenni?

Figyelt kérdés

Azért ezt kérdezem, mert az van otthon.

Mielőtt lehurrognátok, már próbáltam az elmúlt két napban lenmagos kefírt, szilva lekvárt, barack lekvárt, tejeskávét, rostos gyümölcslevet, ittam, sétálgattam, tegnap este kínomban bevettem 3 400mg-os magnéziumot, semmit nem ért egyik sem. 4 napja nincs székletem, és 5 hósan a pici kis cuki pocakom akkora lett, mintha ikrekkel lennék mindenórás! Tegnap óta fájdogál is, feszül, borzasztó kellemetlen! Ma már görcsölgetett is, volt egy kis inger, aztán mégsem, csak modult párat, aztán csak elmúlt, csak feszít, nagyon tele vagyok, rosszul érzem magam, enni sem kívánok tegnap vacsi óta, ma csak ittam eddig.

Tudom, hogy nem a gyógyszer a legjobb megoldás, de már nagyon kellemetlenül érzem magam, sírni tudnék, és a babát is féltem, mert ugye már a hasam is fájdogálni kezdett... Jó volna tudni mit vehetek be rá. Egy barátnőm azt mondta őt a xilit hajtja meg, az természetes, egyek pár nagy kanállal és igyak rá sokat, talán ezt még kipróbálom, de már nagyon rossz!



2019. máj. 30. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:

"Terhesség és szoptatás

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Nem ismertek káros hatásai a terhesség és szoptatás ideje alatt való alkalmazáskor. Ellenőrzött vizsgálatokat nem végeztek. A Stadalax terhesség alatt nagy dózisban, ill. hosszú ideig történő alkalmazása nem javasolt.

A készítmény szoptatás ideje alatt nem alkalmazható, mivel nem áll rendelkezésre elég információ az anyatejbe történő kiválasztására vonatkozólag.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A Stadalax nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeket."

2019. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Inkább igyál étolajat.
2019. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A háziorvosom az égvilágon semmilyen gyógyszert nem hajlandó javasolni, a nődokinál emiatt nem vagyok hajlandó min. 2 órát ülni, nem is tudok, mert dolgozok, a papír meg valóban azt mondja nem ismertek káros hatásai 🤷🏻‍♀️ Rendszeresen meg nagy dózisban pedig nem akarom használni, csak annyit amennyi végre kipucol, mert már nagyon kellemetlen. Igen, elolvastam, de ez konkrétan egy nesze semmi fogd meg jól, nem is javaslom, de nincs is olyan tanulmány ami ellene szól, nagy nulla.
2019. máj. 30. 13:32
 4/10 A kérdező kommentje:
2. Nem hányni szeretnék, de kösz...
2019. máj. 30. 13:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor sakk-matt :-)
2019. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én vettem be az elején. Most már nincs szükség rá (24. hét), de akkor muszáj volt, mert csak fehérkenyeret és pékárut bírtam legyűrni, nulla rosttartalommal.

Nem tapasztaltam káros hatást egyelőre, és most már megyek akár napi többször is vécére, miután ismét változatosan táplálkozom.

2019. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Terhesen hogy bírod meginni a kávét? Én úgy megundorodtam tőle:( az sem segít? Egyébként ismerős. Vegyél be zöld kapszulát sok vízzel . Vagy próbáld ki a Hunyadi vizet.

Egyél zabpelyhet tejjel.

2019. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Éppenséggel be lehet venni de görcsöt okozhat, az meg terhesen nem jó.

Glicerin kúpot vegyél, az helyileg hat, esetleg szájon át szedhetőnek Laevolacot, abból semmi sem szívódik fel.

Vagy Tamarin lekvár, egyéb lekvár.

Írták a Mira, Hunyadi vizet, az se rossz de ki kell tapasztalni, mennyinek mi a hatása.

Egyéb dolgok is személyfüggőek, az édesítőszer is hashajtó hatású, tehát egy csomó rágógumi vagy édesítős szörp is megteszi valakinek, én lenmagból sütit csináltam amitől az egész családnak ment a hasa, csak nekem nem.

2019. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Végül kértem a barátnőmtől 2 nagy kanál nyírfacukrot, szerencsére mielőtt végleg rászántam volna magam,meghozta a sikert. Fiammal édesszájú vagyok, kicsit cukorterhelés fílingje volt a belőle gyártott limonádé a, de azért lecsúszott. Várni sem kellett, csak 2 órát vele (igaz egész nap egy kefírt és egy kiflit sikerült két szelet répával legyűrni, mert már igencsak puffadt volt és fájdogált a pocim, szóval szinte éhgyomorra "vettem be"), elkezdett csikarni, de nem volt vészes, pár percen belül már inger is volt, de nehezen akart csak megindulni, az eleje kúppal jött csak ki, de sikerült megkönnyebbülni:)

Máskor a reggeli kávé is bevált, amit egy darabig én sem kívántam, de most középidőben ismét lecsúszik tejjel cukorral. Párom cigijéből is szánom-bánom, de 2-3 slukk hatásos tud lenni (baba miatt tettem le, de bevallom egy héten kb. egyszer azért elgyengülök és kérek egy-két slukkot az övéből), de most ő nem volt kéznél, magamnak ennyi miatt nem vettem, mástól meg ciki kérni terhesen, és amúgy sem működött volna, ha a kávé sem.

Egyébként egy-két nap hébe-hóba kimarad mióta várandós vagyok, de meg szokott oldódni magától, egy hasonló eset volt egy hete kb, amit egy szombat reggeli ágyba cigi-kávé (párom intézkedett :D) oldott meg, egy slukkon kívül a többit csak passzívan, konkrétan szagoltam, aztán legurult 3 korty kávé, és futhattam is.

Pár hete bolondult meg a rendszer, mióta nem vagyok rosszul és ismét mindent meg tudok enni, remélem túl gyakran azért nem járok így, mert 2 nap oké, de 4 már azért rossz volt, jobb lesz odafigyelnem, a gyógyszerig meg az orvosig azért mégsem szeretnék eljutni.

2019. máj. 31. 05:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha három napig nincs semmi, én aszalt szilvát eszek.

Egyszer még terhesség előtt egy hetes pangás után egy kanál étolajra fanyalodtam, aztán lehúztam két dl tejet.

Gyógyszert nem vennék be.


Sok sikert!

2019. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!