Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tükörtojást ettem, megfordítot...

Tükörtojást ettem, megfordítottam sütés közben, de evés közben vettem észre, hogy a sárga része kicsit folyós, lehet baj?

Figyelt kérdés
10 hetes vagyok es félek a szalmonellától.
2019. máj. 31. 09:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz!

(Bár egy 10 hetes ember azért ne egyen még tojást 😁)

2019. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

A multheten majonezes padlizsankremet ettem, mert egyszeruen kiment a fejembol :( Eddig meg nem lett baj, remelem igy is marad :)

9 hetes vagyok

2019. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hu azert ennyire nem kell ráparázni. Meg foktok zakkanni a szülésig
2019. máj. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagyfiammal anno 6 éve csak a tükörtojást bírtam megenni lágy sárgájával, tehát az egész folyt. Még élünk. Semmi bajod nem lesz.
2019. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne felj nem lesz semmi bajod. Vegyel jo minosegu tojast, en 17 hetes vagyok es nem egyszer ettem tukortojast es hazikeszitesu majonezt. Egeszsegesek vagyunk es az orvosom se mondott semmit hogy keruljem a nyers tojast. Max annyit hogy etterembe ne fogyaszak nyers tojasbol keszult eteleket.
2019. máj. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bolti tojás,ott is es otthon is hűtőben tároltam,nem volt nyers csak nem teljesen sült át a sárgája,de annyira kívántam nem bírtam otthagyni.
2019. máj. 31. 10:18
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha biztosra akarsz menni azt megteheted hogy mielőtt feltöröd alaposan megmosod a héját ugyanis a szalmonella nem benne van hanem a héján és törésnél kerülhet bele. A boltikat uv fénnyel sterillizálják úgyhogy nagy baj nem lehet. (egy élelmiszer analitikus kismama :D )
2019. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! De jó,hogy ezt leírtad! Tuti,hogy sokan azt hiszik,hogy a szalmonella belül van a tojásban! Azért félnek ennyire. Pedig csak meg kell mosni a héját. Mi mindig megmossuk,pont ezért.
2019. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, aliglettem babas. csak a lagytojast tudtam megenni szalonnaval :)

Annyit kell csinalj, hogy pl megszoktatod magad, hogy friss legyen mndig a tojas. es fe;tores elott megmosod a hejat. A szalmonella a hejan van, es feltoressel kerul a tojas belsejebe .


[link]

2019. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A tojas letudva, de akkor mi a helyzet a fustolt szalonaval, fustolt sonka, kolbasz? Sok kismamat lattok, hogy nyugodtan eszik. En is borzasztoan kivanom de nem merem nyersen megenni, csak atsutve.
2019. máj. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!