Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mit kezdetek a tojássárgájával?

Mit kezdetek a tojássárgájával?

Figyelt kérdés
Sok receptbe csak a tojásfehérje kell, viszont nem akarom kidobni a sárgákat se. Ti mit szoktatok belőle csinálni?

2015. júl. 17. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Lefagyasztom :) pogácsa tetejére nagyon jó lesz.
2015. júl. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
rantottaba teszem.
2015. júl. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyszerűen megesszük kikevert tojásnak kristály vagy porcukorral (énekesek is ezt használják a hangszálunk karbantartására).

Ja, itt ilyent nem szabad írni, mert ez a fogyókúrás rovat? :D Bocs, akkor nem szóltam :D

2015. júl. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
ne bosszants fel, megeszem és kész.
2015. júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismersz tojásfehérjés recepteket? Jó, én is, de keveset... Bár amióta rájöttem, milyen jó a tojáshab s még jégkrémnek is OK (teszek bele sárgáját, kókuszt, diót is, de főleg fehérjehab :D)...


Nos, vannak keto desszertek, amikbe sárgájából kell több. Finom, mondjuk életemben egyszer csináltam...


Tojástej, zsírtej. Napi 2 sárgája elmegy rá. De ki is tudom keverni, a csokiszószból (kakaó, kókuszzsír, édesítés, pici kesu és kávé) remek csokikrémet csinál! Felverve citrommal nekem totál jó citromkrém. De pudinggá is főzhető.


De simán meg is lehet sütni és megenni...


A fehérjét kidobni sem szép dolog, de a sárgájákat már-már bűn. Remek étel.

2015. júl. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Folytatom.


Egy paleo blogon azt olvastam, hogy a fehérje a gond, mert sárgája folyton kell sűrítésre meg tejföl helyett... Szerintem a tojás szinte mindenre jó, de tejfölnek nem... Na mindegy.


Egyesek paleo majonézt készítenek belőle.


Tuti vannak sütireceptek, amik sárgájásak, de ebben se vagyok képben. De nekem sosem okozott gondot a sárgája felhasználására.

2015. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A sárgája az értékesebb táplálék.. add nekem, én ingyen elviszem tőled és nem lesz gondod vele!
2015. júl. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos nagyon gyakorlatlan vagyok a konyhában, ezért tűnhet sokaknak értelmetlennek a kérdés, de sokat segítettetek!
2015. júl. 18. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!