Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy császárosoknál...

Igaz, hogy császárosoknál később indul be a tejtermelés, vagy be sem indul?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy császározni kell.Sok helyen hallottam, hogy császármetszés volt, és utána nem tudott szoptatni, tápszeres lett a baba, mert nem indul be a tej.Ez igaz? Tulajdonképpen nem amiatt aggódok, hogy milyen szülés lesz, mert az a lényeg, hogy épségben megszülessen a kicsi.De kizárólag szoptatni akarom, legalább az első 6 hónapban.Szerintetek?
2010. júl. 8. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is kizárólag szoptatni akartam,de most 3 hónapos és már nincs tejem!

Császárral született de ennek nem hiszem hogy köze lenne hozzá inkább annak hogy születés után rögtön cicire kell tenni,ami ugye műtét után nem kivitelezhető:-(

2010. júl. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagy hülyeség, engem is ezzel rémisztgettek előtte. Csak kitartás kérdése. 4-en voltunk császárosak a szobában, 2-en mindig cicire raktuk a babát, amikor csak lehetett (pedig volt olyan, hogy betápszerezve hozták ki nekünk:(, de úgysem eszik az elején, csak keveset ciciből, de tejtermelődéshez jó, ha szopik kicsit), ha bealudt felébresztettem... A másik kettő anyuka megsajnálta a babát, nem merte mellre rakni, ha nem volt éhes, nem merte felébreszteni...meg is lett az eredmény. Mire mi elindultunk haza, már 40-50 millit evett a baba és eddig nem kellett tépszerezni (5 és fél hónapos), a másik két anyuka meg ott pityergett, mert max. 10 millit, vagy semmit nem evett a babájuk. Tápszerrel engedték őket haza.

Azóta is rengeteg tejem van, tele a mélyhűtő is, a babám nagyon jól táplált...


Tehát nem azon múlik, hogyan születik a babád, hanem ha minden egyéb dolog adott (tehát nincs fizikai, biológiai akadálya a szoptatásnak)csak rajtad múlik. Nehezebb, mint a természetes úton szülőknél, de nem megoldhatatlan.


Még valami: Ha már így alakult, ne bánd a császárt. Én először nem örültem neki, de amikor majd 42 hetesen sor került rá, végighallgattam a 2 doki beszélgetését a műtét alatt, hogy mi történt volna a babával, ha a természetes szülést erőltetjük tovább... Belegondolni is rossz. Így 10/10-es apgarral, egészséges babánk lett:)))))

2010. júl. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval :-) én is császárral szültem októberben és 6 hónapos koráig szoptattam a kisfiam. Igaz 6 hetes kora után kellett adni neki tápszert, de azért mert nagyon gyorsan nőtt és nagy volt az étvágya és fél liter tejnél nem volt több, bármit is próbáltam és nem a császár miatt volt ez.

Szülés után valóban nem tudtam azonnal szoptatni, mert feküdni kellett órákig, de amit lehetett azonnal próbáltam és én is ébresztettem, hogy egyen minél többet. Pedig nem volt könnyű eset, mert állandóan aludt volna és a szopizás sem ment azonnal neki, de amint hazajöttünk a kórházból szépen beindult minden.

Nekem nagy segítség volt még a mellszívó, azzal is tudtam serkenteni a tejtermelést és nekem is tele volt a mélyhűtő tejjel az első hetekben :-)

2010. júl. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én császárral szültem, de annyira akartam szoptatni, hogy nekem már másnap sok tejcim volt. A szopizással küzdöttünk meg, de nem adtam fel. A technika nem mindenkinek megy elsőre. Hiszek abban, ha az ember valamit nagyon akar, és tényleg mélyen tudod, hogy így lesz, akkor sikerülni fog.

Ja és még valami a szobatársam is császárral szült, és ő is másnap már vígan szoptatott.

Könnyű szülést! Jó babázást!

Egy 11 hónapos kislányka anyukája

2010. júl. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajnos nálunk a kórházban akkor se tehetném mellre egyből, ha hagyományos szülés lenne.Azonnal elviszik a babát.Akkor egy kicsit megnyugodtam!Bízom benne, hogy bárhogy alakul, lesz tejem.
2010. júl. 8. 08:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Abszolút egyet értek az előző hozzászólóval és tapasztalatból írom hogy fontos hogy minél sűrűbben de legalább 3 óránként cicire kell tenni amint lehet.

Én az első babámnál nem így tettem és nekem is nagyon lassan indult be a tejem, tápszeres recepttel engedtek haza, de a másodiknál már nagyon odafigyeltem és mire indultunk haza az én picúrom is 40-50-eket tudott már enni. És mindkettő császárral született.

2010. júl. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez csak annyiban igaz hogy egy két nappal késöbb lövell be az mell,de ez sem szentírás.Nekem másnap dőlt a tej(az első szopik után is elégedett volt a fiam mert az előtej már akkor is van és az nagyon tápláló)és 20 hónapig szoptattam,(6 hónapig kizárólagosan anyatej)!Most a kistesónál remélem hasonlóképp lesz.Neked is sok sikert! 21h.kismama
2010. júl. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem és már másnap szétdurrant a cicim annyi tej volt benne. 16 hónapos a kisfiam és még mindig szopizik :))) Szerintem is agyban dől el!
2010. júl. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is császárral szültem a kisfiamat. Ha akartam, akkor sem tudtam volna sűrűn cicire rakni, mivel 3 óránként hozták csak szoptatásra. Ettől függetlenül már a 4. nap rengeteg tejem volt, 6 hónapig csak anyatejes volt a babám, és 18 hónaposan koráig szopizott, akkor is én választottam el.
2010. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
08:07-es vagyok. Én 2-kor szültem a kislányomat, és a esti 7-es szopinál tettem először cicire. Úgyhogy nyugi ;)
2010. júl. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!