Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, mik a tapasztalatok...

Kismamák, mik a tapasztalatok a tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés
Most 24 hetesen már csak-csak átadják a helyet. A napokban épp a buszon utaztam a férjemmel és a nő csak méregetet még a fiatalabb srác csak akkor adta át a helyét mikor egy másik nő rászólt hogy adja át a helyét. A férjem persze fennhangon mondta hogy csak méregetnek de át adni nem adnák el hogy ez mekkora bunkóság.
2019. jún. 9. 21:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
32%
Községben élek, itt kedvesek az emberek, nem csak magukkal foglalkoznak. Buszon át akarják adni a helyet, boltban előre akarnak engedni. Terhesen is és a gyerekekkel is. Más kérdés, hogy én kb mindig visszautasítom, mert nem érzem magam előrevalóbbnak azért, mert babát várok, vagy kisgyerekekkel vagyok. Mindnekinek megvan a maga nyűgje.
2019. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%
Mindig át akarták adni a helyet. Soha nem volt olyan, hogy nem, de sokszor nem fogadtam el. Nem volt semmi bajom, csak terhes voltam.
2019. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%

Egyszer utaztam olyan buszjáraton, ahol a sofőr beleszólt a mikrofonba (tömve volt a busz), hogy addig nem indul el, míg valaki át nem adja a helyét a kismamának (már jó nagy pocakja volt, de senki meg nem mozdult volna - én utána szálltam fel, nyilván átadtam volna ha lett volna helyem...), és csak ekkor állt fel egy srác hogy átadja a helyét. De ez is igencsak ritka hogy ilyen a sofőr.


Egyszer meg úgy jártam hogy még nem nagyon látszott rajtam a terhesség és felszállt 2 kikent-kifent fiatal kisebbségi csaj a buszra, akik közül az egyik szintén terhes volt. Nekem az előző megállónál még jutott ülőhely, a két csajnak már nem, mellettem álltak meg. Erre pont belém kötött a nem terhes csaj eléggé támadó stílusban, hogy adjam már át a helyem a barátnőjének mert nem igaz hogy nem látom hogy terhes... mondom neki ne haragudj de én is terhes vagyok, és küzdök hogy ne dobjam ki a taccsot a tömött, fülledt buszon, kérjetek már meg mást. Nem akarta elhinni és még ő volt felháborodva, mindennek lehordott, de végül továbbmentek és egy srác látván a jelenetet inkább átadta a helyét.


Sajnos manapság tényleg ritka hogy átadják a helyet kismamáknak, időseknek, sérülteknek. Belém anyukám még igencsak sulykolta ezt, ugyanúgy mint a kérem-köszönöm fontosságát és a köszönést is. Sajna ezekkel is igencsak gondok vannak mostanság, ezt tapasztalom. Borzasztó dolog, én biztos megtanítom a fiam az illemre és evidenciákra ezt megfogadtam.

2019. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%
8: ilyen velem is történt. Anyuka a kb 6 éves fiával állt mellettem a megállóban, beért a busz amin egyetlen hely volt üres. Anyuka rohant fel a buszra még odébb is lökött és az egyetlen üres helyre leültette a nagy mamlasz fiát én meg ott álltam mellettük, már majdnem 40. hetet verdestem akkor. Így nevelődnek az anyámasszony katonái...
2019. jún. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
69%
En a masik oldalrol tudom nyilatkozni, hogy en mindog atadtam, ha eszrevettem anno, mikor Pesten eltem es tomegkozlekedtem. De gyakran olvastam a metron/buszon, igy lehet, hogy nem vettem mindenkit eszre. De amugy az idosekkel is nagyon bunkok az utasok. Multkor munkaugyben fent voltam es metroztam. Kis toporodott nenike nagy szatyorral, el sem ert semmilyen kapaszkodot. Senkit nem zavart aki a kozeleben ult. Szep. (En is alltam).
2019. jún. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
66%
Első terhességemnel sokat tomegkozlekedtem, most nem, kétszer szálltunk fel a 2es villamosra a fiammal a 28 hét alatt. De 5eve is és most is nagyon előzékeny mindenki. Egyből pattantak. Boltban us, mindenhol kedvesek, figyelmesek. Szóval nekem ez tok pozitív. Lehet ha többet tomegkozlekednek nem ez lenne a véleményem.
2019. jún. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Még én is át adnám a helyem egy törékenyebb öregebb ék ha láttom hogy senki nem adja át a helyét. A napokban voltam villamoson és egy törött kezű kislány szállt fel az anyukájával két iskolás lány felett álltak meg azok meg csak röhögcséltek. Akkor tudtak a következő megállónál leülni mikor ők is leszálltak
2019. jún. 10. 07:36
 18/18 anonim ***** válasza:
75%
Hal istennek en nemsokat buszoztam amíg kismama voltam ossz 2x,egyszer felidosen aztán úgy 8 hónapos terheskent.Egyszerse adtak at a helyet.De megfigyeltem akik álltak vagy gyerekkel voltak vagy öregek voltak.Ök később tudtak felszallni.Akik ültek 15-20 év körüliek lehettek.Nemtudom kihogy van vele de en anno iskolás koromban szo nélkül álltam fel ha láttam egy kismamat vagy idősebb embert.Sajnos ez ma mar nincs meg a fiataloknal.
2019. jún. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!