Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is érezte magát így lelkileg?

Más is érezte magát így lelkileg?

Figyelt kérdés

Nem olyan régóta tudom, hogy terhes vagyok csak 3-4 hete. Viszont nekem anyukam mindig azt mesélte, hogy az első perctől szeretett minket. Én nem érzek így... persze azt szeretném, hogy jól legyen és egészséges legyen, meg minden ilyenkor termeszetes dolgot.


De idegesít, hogy puffadok, hogy fáj a mellem, hogy folyton farkaséhes vagyok, amit kordában kell tartanom, és amikor ezeket épp nem érzem, van, hogy csak simán elfeledkezem róla, hogy terhes vagyok.


Nem is tudom olyan furcsa az egész, mintha nem velem történne, hanem valaki mással.


2019. jún. 11. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen normális ez az elején. Majd ha látod ultrahangon vagy érzed a mozgását akkor jobb lesz.
2019. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bizony ha mar látod mozogni az UH-n, vagy ha elkezded érezni a mozgását jobban fogsz kötődni hozzá.


Egy nagyon fontos dolog! Az hogy anyukád az első perctől szeret egy erős túlzás lehet. Szülés után hulla fáradtan rád tesznek egy kis embert akit akkor latsz majd először! Ott lesz veled sírni fog tr azt sem tudod mit kellene pontosan csinálni tele leszel kérdésekkel kétségekkel félelemmel. Ráadásul kialvatln leszel es ingerült... Hidd el nincs azzal semmi baj ha az első percben nem jön az érzés.. Nem leszel rossz anya ha az első hónapokban csak teszed a dolgod. Kell egy kis idő mire szerelmes leszel. De onnantól kezdve tényleg mindennek vége, és egy életen át tartó feltétel nélküli szerelem veszi kezdetét!!


Fura, de kb 2 hónapos volt a kisfiam amikor kitudtam őszintén mondani neki hogy szeretem.

2019. jún. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal. Nekem két gyermekem van. Az elsőnél (kisfiú) semmit nem éreztem a terhesség alatt (persze nem voltam közönyös, de semmi túláradó szeretet vagy ilyesmi). Megszületett és kb 4 hós volt, mire a mindenem lett, azóta is imádom! (Most 2 év 9 hós.)

Mikor másodszor terhes lettem, ugyanez, csak jött hozzá az érzés, hogy el sem tudtam képzelni, hogy igyanúgy tudom majd szeretni, mint a kisfiamat. Megszületett a kislányom és vele is kb 2 hónap volt, mire megjött a szerelem, ami értelemszerűen azóta is hatalmas (11 hós). És nyilván mindkettőt egformán imádom, amit el sem tudtam képzelni a második terhességem alatt.

Szóval szerintem természetes, hogy nem mindenki imádja 0 hetes terhes korától a gyermekét (akik pedig igen, ők is inkább egy elképzelt babát szeretnek, nem magát a saját gyermeküket, hiszen még nem is ismerik.)

2019. jún. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!