Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan készítsem fel magam...

Hogyan készítsem fel magam lelkileg a szülésre?

Figyelt kérdés
Általában nyugodt személy vagyok viszont a múltban értek traumák amik félek h előjönnek. Pl-ul első szexuális tapasztalatom az volt h megerőszakoltak szörnyű volt nagyon fájt és az első nőgyógyászati vizsgálat is annyira fájt h már ott sikoltoztam mert ugye a szemét sérüléseket okozott odalent, akkor mi lesz szülésnél az még jobban fájhat mint ez.. azóta h ez történt jobban félek a fájdalomtól is pl fogászaton is már egy kis fájdalomtól rosszul vagyok.. akár hányszor vizsgál a nőgyógyász össze rezzenek, sokáig a szextől is féltem nagyon nehezen sikerült közös nevezőt találni párommal aki igazán megértő férfi. És mostanában állandóan előjönnek ezok a régi emlékek. Félek h szüléskor bepánikolok teljesen. Félek h fájni fog tudom h fog, császártól is félek meg a következményektől h mi lesz ha nem jól alakul elkapok valami szövődményt v a babával lesz valami... H kellene nyugodt higgadt fejjel végig csinálni?! Ti hogy készültetek fel a szülésre? Na meg azt se tudom kinél fogunk szülni mivel nem fogadtunk orvost drága sajnos és nekem az egész hely meg minden idegen lesz félek h ez is rátesz egy lapáttal.

2017. okt. 4. 05:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem marha alacsony a fájdalomküszöböm, de szerencsére nem vagyok az az elöre félős/aggódós fajta, úgyhogy szimplán nem gondoltam a szülésre... Nem foglalkoztam vele hogy jaaj, vajon milyen lesz - felesleges is lett volna, hiszen 100%-ban új dolog amit tényleg előre el sem tud képzelni az ember...


Lehet olyant mondani, hogy gondolj arra, hogy ez a szükséges rossz ahhoz, hogy legyen egy olyan ember az életedben akit feltétel nélkül örökké szerethetsz - és viszont, blabla, de nem vagyok ez a típus 😅


(De tény, hogy a fiam kb életem szerelme akit kár lett volna a fájdalomtól való félelem miatt nem megszülni (2. gyerek, úgy vágtam bele hogy tudtam mi vár rám - aztán jól tévedtem, ugyanis ez indított szülés lett...)


Bízz az orvosban és a szülésznőben, hallgass rájuk, ők azért vannak hogy nektek segítsenek és semmi gond ne legyen! Lehet érdemes a párodat is bevinni a szülőszobára, nagy támogatást tud nyújtani már szimplán a jelenléte is

2017. okt. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess a babával, hogy nemsokára találkoztok, ne féljen, menni fog, szép a világ, erős leszel és ketten menni fog :)

Zárd le a terhességi napokat, előre nézz.

2017. okt. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnálom, ami Veled történt!!! Ez ilyeneknek levágnám a .....


Én rettegtem a szüléstől az első pillanattól fogva, szerintem ezért is született 40+5-re. Sose gondoltam bele igazán, mert akkor nagyon durván parázni kezdtem. Amint elindult a dolog elszállt minden félelmem és arra gondoltam, hogy most kezdődik eddigi életem legcsodálatosabb része. Tényleg nagyon fáj, de gondolj arra, hogy a gyermeked születik meg és muszáj lesz koncentrálnod. Nem tudom hol szülsz, de állítólag sok helyen már nagyon profi fájdalomcsillapítási módszerek vannak! Érdeklődj utána, lehet már a tudat is segíteni fog, hogyha nagyon nem bírod majd tudsz mihez nyúlni. Menni fog, ügyes leszel!

2017. okt. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lelki , testi traumak rasegitenek abpanikolasra. De hidd el amikor odakerulsz , h vilagra hozd a babadat ezeket arra az idore elfelejted es csak a szep szulesre fogsz koncentralni. En is nagyon felek a szulestol es az utana levo dolgoktol mert az elso szulesemkor 2 nagydarab mehlepenyt bennem hagytak. 2 nap utan lettem rosszul es rogton kismuto lett belole, jo h a mehemet megtudtak menteni a 45 perces mutet alatt ami kb lett vna 20p. Babamat is megszurkaltak miatta mert igy szoptattam. Remelem most hasonlo sem lesz. Kitartas , nem lesz gond , minden rendben lesz. Pozitivan allj hozza Te is.
2017. okt. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled az erőszak miatt, de hidd el szülés közben nem fogsz erre gondolni, mert teljesen más tudatállapotba kerül az ember, csak a szülésre fogsz tudni koncentrálni.
2017. okt. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Legyen veled a párod (ha szeretnéd) mert gondolom ő az akiben igazán megbízol. Támaszkodj rá, beszélgessetek (ha tudsz majd), nézz rá és gondoljatok arra, hogy hamarosan hárman lesztek.

Szerintem neked a biztonság érzet kell majd és ő gondolom meg tudja adni.

2017. okt. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok.

Én úgy gondolom, hogyha erről őszintén tudsz beszélni, mondd el a szülésznőnek, hogy mi miatt félsz, mi történt veled.

Szerintem 100% hogy segíteni fog, jobban oda fog figyelni rád. Főleg így tudják, hogy voltak sérüléseid. Hidd el, ők az egészséges szülés miatt vannak ott és ahhoz kell a "lelki egészség" is. Igaz velem nem történt ilyen, de engem is biztattak, kedvesek voltak.


És igen, te egy nagyon erős ember lehetsz. Sajnálom ami veled történt. De ahogy írod is, szerencsére kerek lett az életed és hamarosan még teljesebb lesz. Kitartást és magatokra koncentrálj!

2017. okt. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én választanék, felfogadnék egy olyan orvost, akiben teljesen meg tudok bízni (az én nődokim pl. szülész is, szóval nem lesz kérdés, ha itt az ideje), és elmondanám neki ezeket. Ha tudja, miről van szó, akkor nem hisztis anyukának fog titulálni, sőt, esetleg megoldást is javasol, akár nyugtató/fájdalomcsillapító, vagy programozott császár stb.,

Tudom, hogy drága, de ez egy annyira speciális eset, hogy szerintem megérné.

2017. okt. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!