Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzes papíron szerepel a...

Táppénzes papíron szerepel a táppénz oka?

Figyelt kérdés

Ha igen, meg lehet valahogy kerülni, hogy a terhesség legyen rajta?

Nem szeretném a 12 hét előtt elmondani senkinek, hogy terhes vagyok (volt több vetélésem).


2019. jún. 17. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem hiszem, hogy ez lehetséges. Az elszámolásnál fontos, hogy mi miatt vagy táppénzen.
2019. jún. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Maximum akkor, ha nem terhességgel vesznek táppénzre, hanem megkéred a háziorvosod, hogy valami mondvacsinált indokkal tartson táppénzen. A tp papíron rajta van a kód, ami terhesség esetên a 9-es kód. Ezt más esetben nem használjàk, szóval nem tudod titkolni, ha azzal vesznek táppénzre.
2019. jún. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha a terhesseg miatt vesznek tappenzre, akkor igen, lathato, hogybterhesseg. Ez esetben nem jar betegszabadsag, csak tappenz. Ha nem a terhesseg miatt avgy tappenzen, akkormegy altalanos kod kerul a lapra, mibol nem derül ki a betegseg. Ez esetben jár betegszabadság, amit a munkáltató fizet. Ha nem akarod hogy megtudják korábban, hogy terhes vagy, akkor menj simán dolgozni,vagy vegyél ki szabadságot, ha még van. Ha kiderül a tappenzcsalas, az egy dolog, hogy visszafizettethetik, ah meg egy másik, hogy maris megszűnt a felmondási védelmed, mert okot adtál az azonnali hatalyu rendkivuli felmondasra. Ezzel a cseded és a gyeded is ugrik
2019. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gondolom nincs más "egyszerű" betegség, amire nem jár betegszabi, csak táppénz.

A munka most nem játszik, minden ételtől vagy szagtól rögtön hányok. A héten szabin vagyok, de már nincs sok napom.

2019. jún. 17. 11:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs. De miért akkora probléma, ha megtudják a munkahelyen hoyg terhes vagy?
2019. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az előzményeket nézve kicsi az esélye, hogy eljutok a 12. hétig és ha így lenne, nem akarom, hogy mindig felhozza majd valaki. Ez nem olyan dolgok, amire szívesen gondolok, beszélni meg pláne nem tudnék róla.
2019. jún. 17. 11:33
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Értem. Esetleg akkor azt tudom javasolni, hogy menj el a háziorvoshoz, mondd el neki ezt az egészet és kérdezd meg, lehetőséges e emiatt valami mással táppénzre menni. Pl depresszió, stb
2019. jún. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!