Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhesen veszélyes...

5 hetes terhesen veszélyes lehet méhenkívüli terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nyaraláson vagyok éppen és itt derült ki nem rég ,hogy terhes vagyok. Ma töltöttem be az 5.hetet, holnap kezdődik a 6. Fájdogál a hasam , hol alul hol oldalt ,változó . Ezért is félek hogy esetleg lehet e méhenkívüli.... különösebben attól félek ,hogy nehogy holnap a repülőúton legyek rosszul emiatt..... tudom ,hogy kevés az esély rá ,de félek. Hasfájáson kívül más tünet nincs ami miatt ezt hinném. (Nagyon nem görcsöl)

Mit gondoltok? Olvastam valahol,hogy ha méhenkivüli is akkor még ilyen korán nem okozhat gondot...hát nem tudom....orvoshoz otthon majd csütörtök megyek.



2019. jún. 18. 15:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én egyszerre voltam méhen kívül és méhen belül terhes. Erre mekkora az esély?
2019. jún. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Koszonom lányok😃 kicsit tulaggodom
2019. jún. 18. 20:52
 13/17 anonim ***** válasza:
11-es hat erre szerintem igy kb semennyi. Mi lett a vege? Hogy lehet kezelni egy ilyen azituaciot?
2019. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

10!

Basszus hangosan felröhögtem gyerek altatás közben. Jó humorod lehet!


De hogy ne csak offoljak. Ne izgulj kérdező. Nagyon sok nőnek vannak görcsei terhesség elején. Nekem nospat is kellett szednem mindkét terhességemnél az első trimeszterben.

2019. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az első terhességem méhen kívüli volt, a második méhen belül, itt szuszog mellettem a féléves kislányom. Volt különbség a kettő között, normális a fájdogálás, szúrkák, enyhe görcsök, mindjárt megjön érzés. Nem normális a zaccos barnázás, egyoldalon nagyon erős-fájdalmas görcsök, végbélfájdalom, ezek összességében utalhatnak méhen kívülire. Nekem 5. héten repedt szét a petevezetőm, ezerszer rosszabb volt a vajúdásnál. Ha ilyenek nincsenek nálad, akkor nyugodt lehetsz, jó helyen van a baba. :)
2019. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A repüléstől meg ne félj. Nem tudom mekkora a táv, de én az első tizenkét hétben négyet is repültem és semmi bajunk nem lett. Igyál sok vizet, álljál fel időnként sétálni (bár úgyis folyton pisilned kell majd). Ha valami nagyon nagy gáz van akkor a gép is kényszerleszállást hajt végre, de erre kb 0 az esély. Ha meg pár órás az út, akkor nem fogsz később orvoshoz kerülni, mint ha a személyzet már a reptérre hívja a mentőt. Na ezeket csak azért írtam le, hogy lásd, nem lenne akkor sem annyira ijesztő, ha bármi baj lenne. De ezekre az esély nagyon kevés. Ne parázz ennyire rá. Az első pár hét amúgy normális, hogy bizonytalanságban telik, én is végig izgultam, de közben arra is gondoltam, hogy a baba maradni fog ha egészséges. Hiába izgulsz attól se nem lesz kevésbé méhen kívüli (ha egész véletlenül az lenne, ami amúgy ritka) e nem fog kevésbé megtapadni a baba. Teljesen felesleges. Hidd el, a természet tudja a dolgát.
2019. jún. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. A méhen kívüli felszívódott magától, a méhen belüli 10 hónapos, alszik a szomszéd szobában. 3 hét kórház volt állandó megfigyeléssel, napi több ultrahanggal. Az orvosom azt mondta, hogy Magyarországon 1 évben 1x fordul ez elő általában.
2019. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!