Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valós az az állítás hogy ha...

Valós az az állítás hogy ha elfolyik a magzatvíz mentőt kell hívni, nem lehet autóval menni a kórházba?

Figyelt kérdés
2019. jún. 20. 09:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%
Alapszabály, hogy azonnal le kell feküdni, hogy a gravitáció ne vigye előre a köldökzsinórt, illetve ha előre is kerül, ne szoruljon rá (megint csak gravitáció) a baba feje, mert akkor az elnyomja és nincs keringés, nincs oxigén. Innen döntse el mindenki maga, hogy feküdni mentőautóban lehet jobban és biztonságosan, vagy a saját kocsiban.
2019. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%
Még mindig nem kell feküdni és ez nem alapszabály. Ha ez ilyen gyakori probléma lenne, akkor már kihalt volna az emberiség, mert anatómiailag sajnos mióta nem a fákon mászkálunk, hanem felegyenesedtünk ennek a dolognak meg lehetne a kockázata, mégis inkább csak ijesztegetésnek használják a múltszázadi gyakorlatot folytató orvosok.
2019. jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

10. Van erre műfogás, hogy köldökzsinór előreesés esetén hogy kell "eltartsa" a mentőtiszt vagy orvos, amíg beér vele a kórházba.

Az más kérdés, hogy az átlag mentőtiszt ritkán találkozik ilyen helyzettel. De azért találkoznak, szülést is vezetnek le, manuális gátvédelmet, újszülött ellátás alapjait is ismerik.

2019. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%

Lehet. Aki viszont ismer olyan családot, ahol pontosan emiatt (elnyomott köldökzsinór miatti oxigénhiány) értelmi fogyatékos gyermek született, annak nincs túl sok kedve ezen vitatkozni sem, meg hősködni sem. Attól, hogy lejöttünk a fáról, és felegyenesedve járunk, még szerencsére képesek vagyunk fekvő helyzetet felvenni, amikor szükséges.


Mindenki saját felelősségére és remélhetőleg orvosi javaslatra tesz úgy, ahogy jónak látja.

2019. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ömlött, felhívtam a dokit, hogy megindult a szülés és mi legyen. mondta, hogy ha szeretném, zuhanyozzak és egy-két óra múlva menjünk be
2019. jún. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
3. gyerekemmel ömlött. Ráadásul zöld volt. Éjjel fél 1-kor sikerült apát ébreszteni és indulni a kórházba. 1.15-kor megszületett. Ha a mentőt vártam volna, otthon szülök meg. Jobban jártunk, hogy bementünk.
2019. jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%

Ha elfolyik a víz, akkor nincs tovább, ami tartsa a gyereket, és ha épp a feje alá kerül a köldökzsinór, akkor elszoríthatja. Ez nem gyakran fordul elő, de minek kockáztatni?

Nekünk a kórházban mondták, hogy ilyenkor mentőt hívjunk, ők biztonságban odavisznek, fel egészen az osztályra,ahol rád néznek, hogy van-e ilyen típusú gond, és ha nincs, onnantól sétálhathatsz nyugodtan, nem kell feküdni.

De látom, azt, aki ilyet ír, lepontozzák. Érdekes, hogy ezek szerint amit a kórházban mondanak, az hülyeség, de a telefonos orvosi vélemény szent. Végül is mindenki el tudja dönteni magának, hogy akar-e kockáztatni. Max ha te vagy az ezerből egy, aki rosszul jár, utána sirhatsz.

2019. jún. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is éjjel 11-kor zúdult, mint a Niagara, rózsaszín volt, szóval véres. Felhívtam a dokit, azt mondta férjemmel indulhatunk be a kórházba. Egy szóval se mondta, hogy feküdnöm kellene vagy mentőt hívni. Nekem eszembe sem jutott gond lenne, kicsit még üldögéltem a mosdóban, hogy minél több ott folyjon el, aztán irány a kórház autóval. Másnap délután született meg, természetes úton.
2019. jún. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Na ezen jót röhögtem! Fekve vezetni? Aki így értelmezte annak egészségére 😂

Úgy értettem hogy párja/férje/más rokon/barát viszi be, és nem a kismama vezet fekve 😂

2019. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#17: Én mekoniumos magzatvízzel meg az otthonszülést nem kockáztattam volna meg, bocs. Párom 120-szal döngetett végig az Üllői úton (szerencsére nem laktunk messze), mire beértünk már tolófájásaim voltak, épphogy feldobtak az ágyra és elkapták a gyereket. Annak idején (több mint 52 évvel ezelőtt) én is így születtem meg. Nálunk ez családi vonás, úgy tűnik, mindenki hirtelen szülő típus. Otthon szülni nem akartam, mert ha olyan komplikáció lett volna mint a 2.-nál (lábtartás), akkor bizony baj lett volna.

Nyilván ha valaki nem max. félórányira van a kórháztól, hanem több órányira, akkor biztonságosabb a mentő.

2019. jún. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!