Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 hetes terhesen fulladás érzés?

39 hetes terhesen fulladás érzés?

Figyelt kérdés
Alvás közben, ahogy elalszom, aludnék mélyebben folyamatosan erre riadok fel. Jó, hogy eleve pánik rohamaim szoktak lenni, de ez nem egészen olyan. Lehetséges, hogy van ilyen a terhesség előre haladtával? Vagy most a levegő sem túl ledvező ilyen téren a kismamáknak?
2019. jún. 23. 23:26
 1/5 anonim válasza:
Mind a két terhességem során az utolsó 1-2 héten már annyira fulladtam hogy aludni is alig bírtam. Amikor álltam akkor néhány lépés megtétele után csak kapkodtam a levegot, vizesedtem is elég rendesen de fekve volt a legrosszabb, mert akkor a rekesz izmomat felnyomta a Picuri, így sokszor ülve aludtam el fel órákra mert a vizelési ingerre ismét felkeltem. Úgy horkoltam mint egy medve! A férjem ki is ragasztott két medve matricát a falra, amik azóta is ott vannak (3 és 1 éve)!
2019. jún. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most is így vagyok, csak most a víz is szakad rólam. Borzasztó rossz! :(
2019. jún. 23. 23:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen sajnos es 32 hetesen kezdodott. Nehez volt igy kibirni,friss levego es sok folyadek nekem ezek segitettek. Raadasul rolam mindig szakadt a viz is pluszba
2019. jún. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerencsére nekem csak egyszer fordult elő, de akkor sikítoztam is. Azt álmodtam, hogy valaki fojtogat. Párom ébresztett fel, nagyon rossz volt.

Most nagyon párás a levegő, lehet, hogy a baba is rosszul fekszik. Próbálj megnyugodni, nem lesz semmi baj!

2019. jún. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vérnyomásoddal nem magas?

A baba kevesebb helyre préseli össze a belső szerveid, így a tüdődet is, szóval mozgásra nehezebben kapni levegőt így a végén szinte normális (ha lejjebb száll a hasad, lehet, hogy jobb lesz még), ahogy a horkolás, szájon át lélegzés is, mert vérbő lesz és megduzzad a nyálkahártya az orrban is. Ha csak háton fekve jelentkezik rossz közérzet (ájulás, szédülés), akkor meg valószínűleg a baba nyomja a gerinc melletti nagy ereket, szóval ne feküdj háton. Inkább baloldalt és próbáld meg picit jobban megemelni a felső tested. (Kivéve, ha a lábad is vizesedik, akkor azt is, és aludhatsz "bicskában".)

De ha minden picit döntöttebb pózban fulladozol, azért menj el a háziorvoshoz is, jelezhet valami keringési problémát.

2019. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!