Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem vagytok még teljesen...

Nem vagytok még teljesen összezavarodva és kikészülve az összevissza információktól? Mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés

Kezdem komolyan kétségbe vonni a témával elvileg kompetensen foglalkozók hozzáértését is. Most nem a netes fórumokat említem, de amúgy az ott (és itt is) kérdező laikusok is gyakran csak idéznek elvileg szakértőktől,azt tudják továbbítani, amit tőlük hallottak/olvastak.


Konkrétumok:

-mit NEM szabad enni terhesen? Csak ebben a témában annyi és olyan mértékű túlkapás van, hogy az ember vagy röhög,vagy kétségbeesik. Vagy ezeket egymás után. Könnyű mondjuk nevetni, de ha RÓLAD van szó, már nem is olyan vicces. Mi az,ami árthat, a feltételes módnak milyen százalékos statisztika az oka, amennyiben árt,mit és miért károsít. Mert nem mindegy. Mi az a mennyiség ami tényleg a világon semmit nem okoz, mi az amit biztosan okoz.

-ugyanez a gyógyszerekkel

-ugyanez a gyógynövényekkel

-mozgásformák

-kozmetikumok,egyebek.


Ha Az Orvostól (melyiktől? A háziorvos tudja ugyanazt,ugyanúgy,mint egy dietetikus, mint egy laboros, mint egy nőgyógyász, stb?) kérdezem meg, honnan tudjam,hogy ő ebben a témában naprakész-e vagy csak le akar rázni (illetve jobb hiszemmel mondva meg szeretne nyugtatni)?


Ha meg Vali nénit kérdezed a szomszéd utcából, vagy Marcsi mamát, esetleg a barátnődet akinek a sógornője orvosasszisztens, újabb 8 féle infó jön.


Ebbe ti nem kattyantok bele?


2019. jún. 30. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Leszarom.. Nekem a hazidokim inkompetens. Ostoba es onmaga is bevallja nem erdeklik a terhessegi dolgok, o maga sem volt terhes igy menjek a nodokihoz. Ha valami nem egyertelmu hozzá fordulok.


Altalanossagban:

Nem eszek nyers húst meg nyers tojast vagy altalaban olyan dolgot amit nem hőkezeltek. Mindent megmosok szepen ami foldes, vagy retkes lehet.


Nem iszom /narkozom/cigizek.


Gyogyszereknek van tajekoztatoja.


Nem vegzek olyan sporot amiben el lehet esni vagy le meg amiben meguthetik a hasam meg amugy altalaban olyat csinálok amot elotte is. (nem fogok pl. most nekiallni boxolni v falat mászni vagy futni mert eddig se tettem sosem...)


Renedes orvosi ellenorzes mellett en ugyanugy elem az eletem ahogy eddig.

2019. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem. De én már megszültem. Ne nézegesd annyit a netet. Alap: nyers húst, halat, tojást ne, penészes sajtot ne, alkoholt ne. Mozogni lehet amit jólesik, nyilván nem 100 kilót emelgesz, kocogást kihagytam végig. Gyógyszer: van, amit lehet, de inkább leírhatnád mire kell. Gyógynövény: nekem sose használt, nyugodtan ki lehet hagyni terhesen.
2019. jún. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, ha még most hozzászoksz, ez a következő 18 évben így lesz, mindenki mást mond, és mindenki állítja, hogy nála van a bölcsek köve. Anyaként a te kompetenciád a kért és kéretlen tanácsokat megszűrni és megfogadni, amit jónak látsz. Ha valamiben rosszul döntesz, és a gyerek issza meg a levét, nem lesz mentség, hogy a Marinéni mondta.
2019. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen,épp ez a bajom :) nekem legyen a kompetenciám, hisz az én felelősségén, de úgy hogy hiteles forrás vagy nincs vagy egymásnak ellentmond.. így nehéz megtenni a tőlem telhetőt. Ez az, ami időnként rettenetesen kiakaszt.
2019. jún. 30. 14:34
 5/8 A kérdező kommentje:
*felelősségem.
2019. jún. 30. 14:36
 6/8 anonim ***** válasza:
O nyugi, jo esetben az osztoneink nem csalnak. En amugy alapkersesekben hiszek anyamnak is mert vegulis elek 🤷‍♀️
2019. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elején én is majd meg őrülten, hogy akkor most mi a sz*rt egyek 😅

Aztán úgy voltam vele, hogy eszek ami jól esik, persze nyers húst, tojást, mosatlan zöldséget, gyümölcsöt nem. Figyelek, hogy minden friss legyen, sok zöldség, gyümölcs, sok folyadék. Ennyi...

2019. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20%

En ezt elengedtem. Eszem szalamit, camambert, tukortojast. Bizom az elelmiszeripari szabalyozasokban. Nyilvan a veres steaket es a full nyers tojast most kerulom.

En most a stranddal/uszassal vagyok bajban mert szeretnek uszni strandon de nagyon sokfelet mondanak errol is.

Ja meg ami korabban nem volt ram jellemzo, megmosom a gyumolcsoket. Bar oszinten nem tudom egy kis viz mennyiben segiti a bakteriumok meg virusok pusztulasat.

Na mindegy. Nem olvasok konyveket meg cikkeket ilyen temakban es megoldom a problemat magamnak.

2019. jún. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!