Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első két trimeszterben...

Az első két trimeszterben milyen vizsgálatokon voltatok?

Figyelt kérdés
Engem nem küldtek belgyógyaszati vizsgálatra, csak háziorvos mért vérnyomást. És az első vervizsgálatra is csak a 16. hétben.
2019. júl. 1. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
12. héten vér és vizelet vizsgálat. Genetikai ultrahang. 18. héten újabb genetikai ultrahang. 24. héten vér és vizelet vizsgálat. Minden hónapban védőnő (vérnyomás, vizelet, súly) és ultrahang a nőgyógyásznál. Fogorvosi vizsgálat és háziorvosi vizsgálat.
2019. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én a 7 héten voltam megállapítattni a terhességet. A 12. héten ultrahang (megnézte a tarkóredőt stb.), de ez nem a fizetős. Utána kellett mennem védőnőhöz, háziorvoshoz. Nemsokára a vérvétel következik, annak az eredményét kell majd vinni a 18. héten az ultrahangra meg a vizsgálatra. A kisfiamnál teljesen más ütemben történt minden, ott a 10. héten mentem védőnőhöz, utana belgyogyászati vizsgálat volt és vérvetel. Igaz más város.
2019. júl. 1. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Ekg

Vér

Vizelet

Egy általános vizsgálat a háziorvosnál


Egyszer fogászat( mindenképpen mentem)

2019. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fu rengeteg felen sokkal tobbon mint az elottem szolok, pedig nem paraztam, csak a nogyogyaszom ezeket mondta.


Elso trimszterben 2x voltam sima uh-n, majd 12.heten genetikai nagy uh + verkep es ellenanyag szures + panorama teszt (genetikai rendellenesseg szuro vervetel es a baba nemet is megmondja)

Aztan a masodik trimeszterben kb 4x voltam sima uh-n +18.heten genetikai nagy uh + 20.heten magzati sziv uh +verkep es ellenanyagszures +ellenoriztek veralvadasimat is mert leiden homozigota vagy es neztek h eleg e a verhigito adagom.

Nagyjabol ennyi ha jol emlekszem

2019. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja es persze vizelet tesztek meg vernyomas es hazi orvos :) utolso voltam
2019. júl. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

8. hétben-terhesség megállapitása, UH, vizelet, vér, toxoplazmózis szűrés.

Majd minden hónapban UH, vizelet, súly. Még voltam a 15. hét környékén genetikai vérvizsgálaton, a különböző genetikai beegségek kizárásához.

És minden trimeszterben kötelező genetikai UH vizsgálat.

2019. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!