Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinaljak anyosommal?!...

Mit csinaljak anyosommal?! Teljesen kikeszit!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Amiota terhes vagyok, anyosom folyamatosan hangoztatja vicceskedve, hogy ha meglesz a baba a nyakunkra fog jarni es az agyunkra fog menni, mindezt rohogve! A kapcsolatunk ezt leszamitva rendben van, de ez teljesen kikeszit, nem tudom hogy gondolja ezt, nincs vele kulonosebb problemam de azert ez nekem mar sok, foleg, hogy szegeny anyukam teljesen ugy erzi ki lesz rekesztve innen es majd pont o nem johet majd at mert anyosom vegig itt fog rajtunk logni, es o nem akar versengeni vele! Paromon ugy latom nem idegesiti a tema, vegulis a sajat anyam engem sem idegesitene igy, de ti mit tennetek a helyemben? Senkit nem akarok megbantani, de jo lenne ha megertenek, nekem a sajat anyamra lenne igenyem, mert o tudom h valoban segitseg lenne nekem, nem pedig csak babazni jonne at ezzel garantalva a nulla pihenesemet a masfel szobas lakasban! Persze jojjon majd unokazni, de azert ne gondolja mar hogy minden nap itt fog ulni a nyakunkon orakat mert pofatlansagnak tartom! El vagyok keseredve!
2019. júl. 5. 08:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem vannak ennél rosszabb dolgok is. Mindenesetre nyisd ki a szád, és mondd meg neki, hogy mi bajod van.
2019. júl. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Vicceskedve mondd azt, hogy ha ilyen nagymama lesz, akkor szépen bezárod az ajtót, és elfelejted beengedni. Nem azért szülsz gyereket, hogy anyósnak legyen oka kiidegelni.

Aztán ha megsértődik, akkor legalább nem megy egy darabig.

2019. júl. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Legkozelebb ha ezzel poenkodik akkor

-egyenesen kerdezd meg, hogy komolyan gondolja-e es ha azt mondja, hogy igen, akkor mar most tisztazd le a dolgot,

- vagy te is viccesen mondd neki, hogy “haha, az erdekes lenne anyuka, mert mi csak modhaval fogadunk majd akkor vendeget”. Ha meglepodik erre, vagy visszakerdez, akkor elmondod, hogy nektek mi a tervetek.

Ennyi.


Jobb most ezt tisztazni, mint szules utan, hormonoktol es alvashianytop elborult aggyal kizavarni anyost a lakasbol, mert honapokig rahagytatok amit mondott, ezzel zold utat adtatok neki...

2019. júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell anyukádat sem fogadni! Ő sem tud jobban segíteni, mint az anyósod. Jöjjenek felváltva.
2019. júl. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
A 3. válaszoló nagyon jó tanácsot adott, én azt fogadnám meg.
2019. júl. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy most próbálkozik. Ha nem tiltakozol nagyon a vicces megjegyzésekre, akkor az ő értelmezésében a tolakodása sem lesz gond, ergo elfogadod. Simán vissza kell kérdezni, hogy komolyan mondja-e. A választól függően haladhat a beszélgetés, de a lényeg, hogy egyértelmű legyen, hogy te és a ferjed fogjátok a legtöbb időt a babával tölteni, a fennmaradó időn pedig minden más vendég osztozik. Nem nagyrészt anyósod és a maradék időben bárki más, hanem arányosan. Anyukád is egyenrangú nagymamája lesz a babának és ezt lehet, hogy anyósod nem veszi figyelembe. Most még higgadtan, de kitartóan mondd el neki minden vicces megjegyzésnél. Igen, anyuka jöhet majd, AMIKOR MI HÍVJUK. Anyuka jön majd, de ha a másik mama ott van, nem rakjátok ki más kedvéért. Ezeket mondd el és tarts ki mellette.
2019. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

4-es ez akkora hülyeség volt hogy inkább le sem írtad volna.


Kérdező, én is viccesen annyit mondanék: "ugyan Juci néni, az első hónapokban időnk sem lesz nap mint nap vendéget fogadni". Ha erősödik hogy de ő csak segíteni jönne, ez a mondat az abszolút neked való:

"Köszönöm, de szeretnénk összeszokni és napirendet kialakítani, ha lesz szükség segítségre, majd szólunk."


Ennyi. Nem kell túlagyalnod a dolgot.

2019. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
En is anyukámat szerettem hogy ott van. Anyós ha már szólt hogy jön ideges voltam. A nagy unokázás az volt hogy bejött, a hangos beszédével felébresztette a picit majd kiment az udvarra cigizni. Ennyi volt a segítsége. Ott hirtelen olyan ideges lettem, hogy meg is mondtam neki hogy ha ezért jön akkor mehet a szomszedba is. Néhány hónapig nem beszéltünk most újra jön de kicsit normálisabb.
2019. júl. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat! Amit sejtettem, es most megerositettetek benne, tenyleg muszaj lesz ezt tisztaznom, viszont eloszor lehet a parommal kell leulnom, hogy ez engem zavar es hatha o is kinyitja a szajat, talan ra nem sertodne meg annyira, mintha egyedul allnek bele. Vagy hulye otlet? Jo szar helyzet, es kellemetlen is, mert felnott norol beszelunk aki raadasul anya is es tudja mivel jart egy szules ami allitasa szerint fizikailag total padlora kuldte..akkor tolem miert varja el, hogy minden nap ot nezzem majd?!

Kedves 4-es valaszolo! Te pedig nagyon felreertettel, mert az en anyukam nem akar minden nap a nyakunkra jarni majd, ezt meg is mondta, hogy hivjam ha segitsegre van szuksegem, es jon, de o nem akar minden nap rajtunk logni, mert tudja hogy faraszto! De ha valasztanom kene, inkabb a sajat anyukamat viselem el minden nap, mint anyosomat, aki meg ki is jelenti, hogy majd o jon minden nap BABAZNI! Nem segiteni, vagy hozni egy tanyer levest, hanem o babazni!! :)

2019. júl. 5. 09:06
 10/21 anonim ***** válasza:
59%

Egy kis humorérzék nem ártana, szusszanj egyet. Nekem annak idején anyám mondta ezt, mikor kertes házba költöztünk, aztán soha nem jött, csak ha hívtuk.

Túlérzékeny vagy most és túlreagálod.

2019. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!