Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes kismama vagyok. Mit...

29 hetes kismama vagyok. Mit csináljak az anyósommal? Már találkozni sem akarok vele. Mindenbe beleköt. Miért így fogják hívni a babát, minek megyünk 4D-re, miért így miért nem úgy.

Figyelt kérdés
Semmi sem jó neki, mindenbe beleszól, kritizál, kötöszködik...stb. Ilyen marad ha meglesz a baba? Mert akkor nem fogom sűrűn hívogatni hogy jöjjön! Teljesen kikészít engem és a férjem is...
2009. júl. 23. 12:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és hozzáteszem semmibe soha nem segít. Mikor újítottuk a lakást még azt sem mondta hogy megfőz, míg mi dolgozunk, az én szüleim persze velünk dolgoztak, és most sincs másként. Még mi fizetünk neki egy-két számlát, pedig fizethetné ő is, mert mi sem vagyunk eleresztve! Elegem van.
2009. júl. 23. 12:25
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem marad ilyen ha meglesz a baba. Sokkal rosszabb lesz :( Legalábbis az esetek nagy többségében így szokott lenni.
2009. júl. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindezt beszéld meg a férjeddel és tartsatok heti egyszeri találkozást. Az én anyósom egy tünemény, az anyámat nagyon szeretem, de mi egy külön család vagyunk, amihez senkinek nincs beleszólása. Hetente 1X találkozunk a mamákkal és kész. Nálunk a párom teljesen partner volt ebben, a nagyik meg vették a lapot. Eleinte ők is kérdeztek, hogy miért így vagy úgy - na erre a válasz mindig az volt: mert így döntöttünk. Ezzel rövidre zárva a téma.

Még a pici születése előtt próbáljátok ki, szerintem menni fog. Ha meg sértődés lesz a vége, majd megenyhül...:)

2009. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Ez sajna nálunk is így van, bár nekünk kicsit rosszabb is a helyzetünk, mert 3 hónapra ide kényszerültünk költözni. Eddig albérletben laktunk, de most veszünk házat, és hogy ne kelljen albérletet fizetni, ezért ide kellett költöznünk. Csak 1 hónapról volt szó, de sajna 3 lett belőle. De már nemsokára mehetünk a saját házunkba.

Engem teljesen kihasználnak, főleg, hogy egész nap itthon vagyok. Ő már semmit nem csinált itthon, csak aludt egész nap, rám várt a mosás, főzés, takarítás. De pár napja "beintettem", azóta sztájkolok. Nem is igen szól hozzám azóta. Nálunk is ment a kritizálás, beleszólás, ezt nem csinálhatom, azt nem ehetem, ide nem mehetek...

Megfogadtam, ha elköltözünk és megszületik a baba, én tuti nem jövök egy jó darabig. Ha kíváncsiak lesznek ránk, jöhetnek, de max. 1-2 órára. Anyukám fog nekem segíteni, most is ő az egyetlen támaszom, bár csak neten keresztül, mert külföldön dolgozik, és csak a baba megszületése után jön haza 2 hétre.

Kitartás! Most egyébként is érzékenyebbek vagyunk, de a babára kell koncentrálni. Amit mond, az egyik füleden be, a másikon ki. Nem kell velük foglalkozni.


31 hetes kismami

2009. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld anyósoddal MOST tudatosítani,hogy a ti életetek,gyermeketek és ne szóljon bele.Hidd el,ha nem teszed akkor rosszabb lesz!!Lehet,hogy megsértődik,de amint megszülsz Ő lesz az első a kh-ban aki látni szeretné a kis imádott unokáját,akármilyen furcsa is (számára) a neve.

Lássa,hogy vannak szabályaitok ami rá is vonatkozik!!!

Párod,hogy áll a dologhoz??

2009. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok. Hiába mondunk neki bármit, ilyen a stílusa, még a kákán is csomót keres... A férjem is egyet ért velem, de mégis csak az anyja. De eddig minden ünnepet elrontott az örökös kötöszködésével. Mi is ezt mondtuk, hogy azért mert így döntöttünk, de csak puffog... Egy biztos ha megszületik a kis Drágám és akkor is folytatja ezt, már nem fogom szó nélkül hagyni. Már a babánk 4D-s uh fényképét is leszólta, hogy milyen a szája...stb pedig olyan tündéri gyönyörű rajta. Lehet féltékeny...
2009. júl. 23. 12:48
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki őszintén, amit gondolsz. És persze a férjed is mondja meg neki. Az én anyósom is ilyen volt, és egyszer elegem lett belőle, és megmondtam neki. Azóta pedig imádjuk egymást.
2009. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósommal a megismerkedésünk pillanatában se voltunk szimpatikusak egymásnak, így nem is alakult ki olyan viszony, hogy beszélgessünk, és jobban megismerjük egymást. Így, igazából nem is dumál bele semmibe (szerencsére). Még csak 16 hetes vagyok, és kérdezte a jó múltkorában, hogy mi lesz a keresztelővel. Én meg erre: Milyen keresztelő??? (azt tudni kell, hogy se a férjem, se én nem vagyok megkeresztelve, és azt akarom, ha a gyerekem olyan idős lesz, hogy eldöntse, akarja e a vallást, majd akkor az lesz,amit akar. elvégre szabad vallás-választás van. én nem vagyok hívő egyáltalán.)

Anyósomnak kiült az arcára a meglepődés, de le is lett rendezve a dolog ennyivel.

2009. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos akkor vele kategorikusan kell beszélni.Ne hagyjátok magatokat,mert tényleg rosszabb lesz!!

Az nagyon fontos ha megvan a baba akkor jobban lássa rajtad a határozottságot,mert a fejedre nő.Legyél erős és kitartás!!!

Az lehet,hogy féltékeny!Neki valószínű nem adatott meg ez az öröm.A babád meg biztosan nagyon szép!!!

Már nagyon kíváncsi lettem,hogy mi az a név ami nem tetszik neki.Elárulod?

2009. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A név: Lili :) És illik is a babához! Nem tudom mi vele a baja...

Nagyon aranyosak vagytok, eddig csak a férjem miatt nem szóltam vissza neki, mert nagyon sajnálom a párom hogy biztos Neki a legkellemetlenebb ez a dolog, hogy ilyen az anyja, és az én szüleim meg pont az ellentéte... de igazatok van, csak rosszabb lesz, nem fogjuk hagyni magunkat!

2009. júl. 23. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!