Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondtátok el a főnökötek...

Mikor mondtátok el a főnököteknek, hogy babát vártok? Hány hetesek voltatok? Olyan is érdekelne, amikor már otthonról, GYED, GYES alatt kistesót jelentettek be!

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 06:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 6 hetesen, de csak azért mert el akartak küldeni. Így nem tették/ tehették...
2010. júl. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem szóltam, egyszer csak(8 hetesen) eljöttem táppénzre.


Valószinű ha szólok, kitett volna, valamilyen indokkal, ugyanis a felelősség vállalás elmaradására hivatkozva a kismamákat is elküldhetik,igy biztos talált, vagy csinált volna nekem valami okot...


Akkor viszont hiába robotoltam 8 éven keresztül, napi 10 órában

2010. júl. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

5 hetesen mondtam el, de tudtam, hogy vissza fognak várni, és tudtam, hogy nem lesz gáz, ha elmondom.

Aztán a másodikat is 5 hetesen mondtam el (14 hós volt akkor az első babám). De még mindig visszavárnak :)

Szerencsém van, jó munkahelyem van.

2010. júl. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8 hetesen mondtam el az első babánál a főnökömnek, de tudtam hogy minden ok lesz, vissza is vártak engem is. Aztán még gyed alatt meglesznek az ikrek (31 hetes vagyok), 12 hetesen mondtam el a munkahelyemen, és még mindig visszavárnak. :-)
2010. júl. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4 hetesen pozitív teszt után.

Előre meg volt beszélve, ha terhes leszek azonnal táppénz.

Egy babát előtte elvesztettem. 2 hónap múlva sikerült újra teherbe esnem.

Nem volt gond, 7 éve dolgoztam ott és családcentrikus a főnököm.

2010. júl. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

12 hetesen. Voltam két hétig otthon, mert nagyon hánytam az elején, aztán karácsonyi szabadságok, és január elején szóltam.

Off:

A felelősség vállalás elmaradására hivatkozva a kismamákat nem küldhetik el. Kismamát csak rendkívüli felmondással küldhetnek el, ami akkor lehet, ha a kismama a lényeges kötelezettségét szándékosan, vagy súlyos gondatlansággal szegi meg. Ez meg nem tartozik ide.

2010. júl. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, én egy multi gyógyszergyártónál dolgozok, elég ha csak az általam feldolgozott rendelés elé betesznek egy egyest vagy utána egy nullát, máris reptethetnek...

hiába vagyok kismama(TEVA)

2010. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 7 hetes voltam mikor szóltam hogy kismama vagyok. Nem dolgozhattam a munkahelyemen tovább veszélyes anyagok miatt (üzemanyagok), ezért KELLETT elmennem táppénzre veszélyeztetett terhesként.
2010. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7 hetesen voltam először dokinál.Volt egy-két barátnőm a cégnél,ők tudtak mindent,a tervezést,a pozitív tesztet,az uh-t,stb.Egyszercsak a csoportvezető kijött hozzám a konyhába,és finoman rákérdezett,h nem vagyok-e terhes.Vigyorogtam.Ő meg esedezett,h nem akart megbántani,nem akar tolakodó lenni,de ő úgy gondolja.Csak annyit mondtam neki,h Te boszorkány vagy!Aztán majdnem sírtam (amúgy sírós voltam végig a terhesség alatt)!És még aznap szinte mindenki megtudta,persze nem tőlem! :)

Hát így tudták meg,amúgy még vártam volna vele.

Szerettem volna visszamenni én is,de novemberben megszűnt a cég pesten. :(

2010. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!