Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz, ha rosszul fog...

Mi lesz, ha rosszul fog reagálni a család az újabb terhességre?

Figyelt kérdés

Mindig is 3-4 gyereket szerettünk volna. A 2. után már kaptuk a megjegyzéseket, hogy ugye nem lesz több és hasonlók (szüleinktől, nagyszülőktől, testvérektől). Pedig anyagilag megengedhetjük magunknak, van saját lakásunk, magas összegű életbiztosítás és nem szoktuk őket lepasszolni (elmúlt 6 évben 2 napot voltak a nagyszülőknél és néhány alkalommal 2-3 óra hosszat vigyáztak rájuk).

Most már nem nagyon tudom titkolni, hogy jön a 3, de nem akarom hallgatni a beszólásokat. Tudom, hogy nincs beleszólásuk, de akkor is rosszul esik.


2019. júl. 5. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a felnőtt élet. Mindig van aki jobban tudja nálad. Megmondod nekik hogy ti nevelitek, ti tartjátok el, ha ennyire zavarja őket nem kell részt venniük a kicsi életében. Én egy pillanatig sem engednék még ilyen beszólást és nem is lennék hajlandó ezen feszengeni. Szedd össze magad, felnőtt nő vagy saját döntésekkel. A gyerekeknek sem lenne jó ha azt érzik rajtad, hogy titkolod/ már már szégyelled őket. Legyél büszke és kész. Aki beszól az meg tartsa távol magát, ennyi
2019. júl. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mi lesz? A ti gyereketek, ti nevelitek fel, nem ők. Akkor meg nem mindegy, hogy mit szólnak?
2019. júl. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul reagálnak, és annyi. Nem nekik szülitek.

Miért vannak ellenére a sok gyereknek? Valami oka biztos van.

2019. júl. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Már a 2. után is mondtam volna, hogy természetesen lesz több is, mert négyet szeretnénk, akkor most tuti senki nem csodálkozna.
2019. júl. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elején kell mondani hogy focicsapatra gyúrunk, fiút szeretnénk 11-et. Akkor örülnének ha 4-nél megállnátok.
2019. júl. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy-hogy mi lesz? Ha nem is nagyon vesznek reszt a gyerekek eleteben, nem fuggtok toluk anyagilag, akkor mi lenne? Majd huzzak a szajukat, meg razzak a fejuket, beszolnak, te meg megmondhatod, hogy ez teged zavar, es nemszeretnel errol beszelni, mert ti tobb gyereket akartok, ami a ti dontesetek, ha nem hajlandok abbahagyni a beszolasokat, akkor meg nem akarsz veluk beszelgetni, ha mas nem us erdekli oketz
2019. júl. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ti fogtok költeni rá, nem a rokonság így ahhoz sincs közük, hogyha a 8. gyereket várod.
2019. júl. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tudták, hogy szeretnénk még több gyereket, ezért is kaptuk a beszólásokat.


Mindenki más miatt mondogatja. anyós szerint minek ennyi gyerek (neki 4 van), van, aki nem indokolta meg, hogy miért zavarja, anyukám miattam aggódik. szóval szerintem semmi komoly indok nincs.


részt vesznek a gyerekek életében, pont ezért nem szeretném, ha vita vagy feszültség lenne és eltiltani sem szeretném őket a gyerekektől, ha van más megoldás.

2019. júl. 5. 18:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Első körben tényleg az a legjobb megoldás, ha nem foglalkozol a megjegyzéseikkel. Én azért pl. a nagyszülőknek elmondanám, hogy ez neked, nektek rosszul esik, mert ti nevelitek a gyerekeket, ez a ti felelősségetek, ellenben nekik ugyanúgy az unokájuk lesz a harmadik (talán a 4.) is, mint az a két gyerek, aki már megvan, de ez neked olyan érzés, hogy őt nem szeretik, vagy nem is fogják szeretni, csupán azért, mert nem az első vagy a második, hanem az általuk már nem kívánt harmadik, aki ugyanúgy szeretné, ha szeretnék majd, minden fenntartás nélkül.
2019. júl. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!