Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan hogy teherbe...

Létezik olyan hogy teherbe esek és megtermékenyül a petesejt de nem tudd a méhbe beágyazodni? A saját szervesete ugy fogja fel mint egy idegen dolgot és ki dobja? . Van ilyen?

Figyelt kérdés

amikkkor meg kellet volna történie annak, hogy beágyazodjon szerintem ezt nem engedi a szervezetem,mert mikkor 3 hetes terhes voltam.a menstruáciom nem jött meg idüben.és a jelek is jelentkeztek.Semmi márst nem tudok elképzelni, és keresem a magyarázatott.

segítsetek...


2010. júl. 10. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
most akkor már volt vetélésed????? vagy miért ez a kérdés? Egyébként igen van ilyen én már elég sokszor hallottam róla! De egyébként dokival is voltál már ezzel a problémával v ezt honnan tudod? mert semmi ilyesmit nem írtál! így picit nehéz mondani is valamit! azt írod nem jött meg csináltál tesztet? v honnan tudod, h nem sikerült a beágyazódás? Bocsi a sok kérdésért csak nem nagyon írtál háttér infókat!
2010. júl. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van olyan, h a petesejt megtermékenyül, de nem tud beágyazódni pl alacsony progeszteron szint, vagy más miatt.

Olyan is van, h a nő szervezete elpusztítja hímiversejteket, így meg sem tud termékenyülni egyáltalán a petesejt.

Vannak ezekre irányuló viszgálatok.

2010. júl. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, gyakran előfordul, és sokan észre sem veszik ezt, mert nem tesztelnek. Nekem is volt hasonló két hét késés, halvány poz. teszt, mensi. Van, hogy nem megfelelő a helyzet a beágyazódásra, és a mensivel távozik a szervezetből. De nyugodtan lehet próbálkozni, ha többször előfordul, fordulj orvoshoz.
2010. júl. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha ilyen előfordul, az lehet auto-immun betegség. Akkor valóban kártékonynak ismeri fel a magzatot a szervezet. És, ha nem pusztítja el a gyereket, értelmi és/vagy testi fogyatékos lehet. Ha viszont a diagnosztizált betegségre szedsz gyógyszert, nem lesz baj. Nálam ez auto-immun pajzsmirigy betegségként jelentkezett. Ne csak TSH szinten nézess laborvizsgálaton, hanem anti TPO szintet is. Az én betegségem neve:Hashimoto. Mostanában viszonylag gyakori magyar nők között.
2010. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM a válaszokat.

Amikkor legelöször ez elöfordult 2 tesztett vettem az elsö pozitiv lett a második negatív.most megint ugyan igy jártam.

gyenlöre nem szeretnénk babát.de ha becsuszna nem bánnánk.

orvosnál nem jártam még vele de ha indokolt lessz elvézem a kötelező teszteket.

2010. júl. 12. 12:45
 6/7 anonim válasza:
ebben az esetben sztem, ne csak a kötelező teszteket csináld meg.
2010. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, létezik ilyen és nem feltétlenül társul hozzá valamilyen betegség vagy pajzsmirigy probléma.


Van olyan eset, amikor a férj és feleség limfocita antigénje hasonlóak, a feleségnél pedig gyenge a magzatot védő antitest képződése, tehát a magzatot vagy nem is engedi beágyazódni vagy pedig a beágyazódott magzatot idegen testként kezelve kilöki a szervezetből.


Meddőségi intézetekben többet tudnak erről mondani, egy vérvétellel megnézik, hogy az úgynevezett blokkoló antitest hány százalékon van, és ha nagyon alacsony, akkor a teherbeesés lehetősége is alacsony. Vannak kezelési lehetőségei (trombocita-kezelés meg ivig), ezekre keress rá a neten.


Azonban nem biztos, hogy neked is ez a problémád, sőt, azért ez talán nem olyan gyakori.

2010. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!