Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti 10 hetessen elmennetek...

Ti 10 hetessen elmennetek nyaralni Törökországba? Repülés nem okoz semmi gondot?

Figyelt kérdés
2019. júl. 7. 07:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélnék a dokival de szerintem ha minden rendben a terhességgel akkor igen, elmennék
2019. júl. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most voltam 8 hetesen Görögországban. Nem volt semmi gond. A doki azt mondta, hogy mehetek, csak ne tartózkodjak sokat direkt napsütésben, főleg a déli órákban. Szerintem te is mehetsz, ha az orvos is jóváhagyja.
2019. júl. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2019. júl. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Én sokat repültem az első 18 hétben, azzal semmi probléma nem volt. Kétszer üzleti ügyben és egyszer nyaralni. Repülési óránként megittam fél liter vizet folyadékpótlás miatt, ez aztán arra késztetett, hogy gyakran felálljak wcre, így a keringésemet is kordában tudtam tartani. Arra figyelj, hogy mindig a folyosón foglalja ülőhelyet, hogy gyakran fel tudj állni kicsit megmozgatni magad. Nekem az orvos mindig engedélyt adott, szóval biztos van akinek nem tanácsos repülni, azt azért kérdezd meg.

Viszont: Köss egy rendes utasbiztosítást, mindenre kiterjedőt. Én sajnos beteg lettem a nyaraláson, orvoshoz kellett menni, már ez sem volt túl kellemes egy idegen országban. Szerencsére elláttak rendesen, méret volt olyan biztosításom, nem tudom például ez Törökországban hogyan megy. Hiába láttak el rendesen, nyilván fele annyi féle gyógyszert kaphattam, mint egy nem kismama így lassú volt a gyógyulás és végig a fejem felett lebegett, hogy még repülőre kell ülnöm, hogy végre hazajussak, ami hát teljesen náthásan nem éppen szerencsés. Annyi szerencsém volt, hogy már elmúlt az első trimeszter és emiatt eggyel kevésbé volt szigorú a gyógyszerszabályozás, 1 hetesen még egy sima fájdalom csillapítót sem adnak szívesen én pedig antibiotikumot kellett szedjek. Utólag azt mondom, hogy rendes nyaralásokat máskor is csak a 12. Hét után terveznék, mert egy idegen országban ott feküdni betegen és tudni, lényegében akárhogy vagy nemsokára repülőre kell szállnod, nagyon nyomasztó volt sajnos. Ez az én személyes tapasztalatom, simán lehet másnak más, mint fent írtam korábban én is repültem ide-oda, sosem gondoltam ebből probléma lenne terhesen, aztán hát így jártam, ez benne van mindig a pakliban

2019. júl. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mindenképp beszélek az orvosommal!
2019. júl. 7. 09:45
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
10 hetesen síelni voltam külföldön - szuper biztosítással ;)
2019. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miért lettem lepontozva? Leírtam a saját tapasztalatomat, szerintem egyikről sem cserélt volna ott velem. Azt gondoltam a leírásomból kiderül, hogy nem vagyok egy para mami, különben nem repültem volna ennyit. Hát egyszer balul sült el. Gondolom hallottatok már a középfülgyulladásról és társairól, hogy mennyire veszélyes náthás betegen repülőre ülni a légnyomás különbség miatt. Tippeket is adtam a kérdezőnek, nem értem miért pontoz le valaki emiatt. Teljesen elveszi a kedvemet attól, hogy segítő szándékkal időt szánva válaszoljak a kérdezőnek
2019. júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudj , véletlenül nyomtam arra!! Köszönöm a válaszod!
2019. júl. 7. 11:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiképp nem mennék, sokat vártunk a babára. Nem feltétlenül a repülés miatt, hanem mert az egyik napon jól vagyok, a másik napon fel sem tudok kelni az ágyból. Bár alapból imádom a meleget, de most nagyon zavar, sétálni se tudok annyit amennyit nyaralások alkalmával szoktunk. A kajára is sokszor finnyás vagyok, ki tudja Törökországban lenne-e épp fogamra való. Ha pedig baj van, biztosítás és nyelvtudás ide vagy oda de ki tudja milyen és hogyan jutnánk haza épségben. De látod sokan utaznak és minden terhesség más! Ezt az orvosod véleménye alapján kell eldöntened!
2019. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, a nyelvtudás az egy olyan dolog, hogy mi több világnyelvet beszélünk, pont semmire nem mentünk vele az orvosnál, portugáliaban voltunk és senki sem beszélt idegen nyelven. Az orvos a telefonján fordította le a kérdéseit. Nem túl megnyugtató az ilyen kezelés, hiába kedvesek
2019. júl. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!